3 kroky k efektivní ochraně laku auta

Říká se, že auto dělají kola – my však tvrdíme, že na celkovém dojmu se minimálně stejnou měrou podílí lak. Pokud jste se rozhodli o svého plechového miláčka náležitě pečovat, dopřejte mu kvalitní voskovací kúru a rozleštěte plechy tak, až se na nich v odrazu poznáte. Přestaňte se však spoléhat na samoobslužnou myčku, která nabízí program voskování, a pusťte se do poctivé ruční práce. Prozradíme vám, jak na to, aby výsledek předčil očekávání.

1. Důsledná příprava povrchu

Voskování laku auta není jen tak. Než se do toho pustíte, musíte karoserii řádně připravit, což v prvé řadě znamená umýt. Ale i když se vám vozidlo po očistném procesu bude jevit jako čisté, nenechte se uchlácholit prvním dojmem. Ve skutečnosti je na laku spousta dalších nečistot – brzdovým prachem počínaje přes asfalt a organické nečistoty až po zbytky starých vosků apod. Chopte se proto dekontaminační gumy (clay), lubrikačního přípravku a opět se pusťte do práce. Jakmile clayování dokončíte, opět auto umyjte – tentokrát šamponem s neutrálním pH.

2. Zakrytí plastových částí

Syntetické přípravky mohou vsáknout do plastů, které jejich působením zbělají. Což nechcete, protože dostat je do původního stavu je takřka nemožné. Proto je vhodné plastové díly překrýt např. papírovou lepící páskou

3. Aplikace několika slabších vrstev

Při voskování se neobejdete bez pěnového nebo mikrovláknového aplikátoru a čisté utěrky z mikrovlákna. Vosk nanášejte v tenké vrstvě po aplikátor, a poté, co zavadne (poznáte podle toho, že se prst při doteku na dané místo nesveze do povrchu), ho rozleštěte (pohybujte se sem-tam, nikoliv v kruzích). Zda postup zopakujete vícekrát, je na vás, jen mějte na paměti, že mezi opakovanou aplikací vrstev musíte min. hodinu počkat.

Co dodat na závěr? Snad jen, abyste při rozlešťování použili kvalitní mikrovláknové utěrky a během mytí dva kyblíky (jeden čistý a druhý na oplachování). Guma by vám neměla spadnout na zem, pokud se tak stane, vezměte si jinou.

Všechny potřebné přípravky, které budete v rámci péče o lak auta potřebovat, seženete v e-shopu cominvest.cz – specialisty na dílenské nástroje, stroje a nářadí – a výhradního zástupce čistících a leštících prostředků německé firmy Autosol pro ČR a SR. Seženete u něj nejen kosmetiku pro auto či motorku, ale také široké spektrum nářadí a nástrojů, od kartáče do křovinořezu až po jádrový vrták nebo pneumatickou brusku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.