Autokoberce v autě nesmí chybět. Proč bez nich nejezdit a jaké si vybrat?

Ne nadarmo se říká, že detaily dělají celek. A i když koberečky do auta neboli autokoberce nejsou nezbytné proto, aby se vozidlo rozjelo nebo si na cestě udrželo stopu, prakticky všichni tak nějak podvědomě cítíme, že bychom bez nich jezdit neměli. Z hlediska kvality a komfortu jízdy jsou zkrátka nezbytné a my vám prozradíme proč.

Pokud jsou autokoberce ve vašem autě v žalostném stavu, případně žádné nemáte (např. jste si koupili starší vůz v bazaru, kde koberečky chyběly), napravte to a pořiďte si nové. Ale jak si správně vybrat, respektive kterou variantu zvolit?

Jsou lepší gumové, nebo textilní koberce?

Materiál autokoberců hraje roli. K dostání jsou autokoberce z gumy a v textilním provedení. Jaký je mezi nimi rozdíl, pomineme-li ten vizuální? Zřejmě tušíte, že guma vyhrává v praktičnosti. Oproti textilním autokobercům se ty gumové mnohem lépe čistí, ale co je ještě důležitější – efektivněji chrání interiér vozu před vlhkostí. Lepší jsou ty s vyšším okrajem – drží vodu, která by se jinak mohla rozlévat po podlaze.

Pokud se nesmíříte s tím, že vám budou auto celoročně „hyzdit“ gumové autokoberce, když jsou k dostání designově atraktivnější textilní koberečky, budete si muset pořídit obojí a střídat je podle aktuální situace. Respektive podle ročního období. V zimě jsou gumové autokoberce jedinou správnou volbou.

Ohlídejte si rozměry

Vybrat koberce do auta není složité. Jediným parametrem, kterým byste se měli řídit, jsou rozměry. Jinak hrozí, že se budou po podlaze pohybovat (v případě příliš malých koberců) nebo se naopak do auta nevejdou a budete je muset hnout na krajích. Vždy proto preferujte autokoberce určené pro konkrétní model vozu.

Nezapomeňte, že jsou vždy lepší autokoberce na míru s fixačními prvky pro snadné zakotvení v podlaze. Díky fixačnímu systému na bázi díry v koberci a oválného šroubu a háku integrovaných v podlaze vozu se autokoberec neposouvá.

A kde se po autokobercích poohlédnout? Zkuste to na vtvauto.cz, kde najdete i jiné doplňky a příslušenství – například nášlapy, kryty nárazníku, vany do kufru, deflektory, ochranné kryty motoru a další praktické záležitosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.