BMW 3 se dočkalo omlazující kůry. Novinky se objevily i pod kapotou!

Jak má vypadat skutečný sportovní sedan? Mnichovská automobilka BMW nám to ukazuje již 40 let. Ano, tak dlouho se vyrábí legendární „trojkový bavorák“, který se v rámci výročí dočkal další modernizace. A jak je u BMW zvykem, vůz opět posunul měřítka svého segmentu na vyšší úroveň.

BMW 3 je ikona, která si svými unikátními dynamickými schopnostmi získala velmi širokou základnu skalních příznivců. Ať už hovoříme o první nebo poslední generaci, odjakživa sklízí úspěchy ve srovnávacích testech, na okruhu i při každodenním použití. BMW 3 patří mezi lídry v segmentu sportovně laděných vozů a své postavení si upevnil v momentě, kdy k zadnímu pohon přibyl inteligentní pohon všech kol xDrive.

Co se týče nejnovějších modelů Sedan a Touring, vyčnívají úžasným poměrem dynamiky a spotřeby paliva. Jenomže to je patrné již na první pohled. Elegantní a přitom dravé linie nenechají nikoho na pochybách, že jde o výjimečný vůz. Originál, který nyní vypadá ještě lépe než kdy předtím.

Decentní, ale smysluplný facelift

Buďme však trochu konkrétnější, jak vypadá omlazení nejnovější generace BMW 3 v praxi? Změn není mnoho, ale přesto vozu prospěly. Za příplatek jsou k mání ryze diodové světlomety a identickou technologii použili mnichovští také na směrové ukazatele. Lepší viditelnost zajišťuje asistent dálkových světel, který využívá čelní kameru pro samočinnou kombinaci potkávacích a dálkových světel. Samozřejmě bez toho, aniž by oslňoval protijedoucí vozy. To nezní vůbec špatně!

Změn doznaly také krajní nasávací otvory v předním nárazníku – nyní jsou mírně rozšířené. A nesmíme zapomenout ani na nový tvar zadních světel, které mají ve všech verzích diody.

V nabídce jsou i dva nové motory

A teď to hlavní. V nabídce pohonných jednotek přibyl nový přeplňovaný 1,5 litrový tříválec s výkonem 136 koní (4500 – 6000 otáček) a točivým momentem 220 Nm od 1250 otáček. Z nuly na sto zrychlí za 8,9 sekund a ručička se na tachometru zastaví na hodnotě 210 km/hod.

Milovníky velkoobjemových motorů potěší přítomnost třílitrového řadového šestiválce (označení 340i), který nahradil starší model 335i. Sedan díky 326 plnokrevníkům vystřelí na stovku za 5,1 sekund. Nejvyšší rychlost je tradičně omezena na 250 km/hod.

Sponzorem článku je Mach Motors – prodejce vozů BMW v Jižních Čechách.

Foto: wikipedia.org

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.