Brzdové třmeny Knorr zastaví vaše vozidlo v jakékoliv situaci

Pomalu a jistě se začíná blížit zima, kdy je na brzdy kladen ještě větší důraz než během léta. Ptáte se proč? Na kluzké a sněhem zasněžené vozovce řeší řidič krizové situace překvapivě často. Brzdám se nepřikládá tak velký důraz, ovšem jakmile nastane náročnější okolnost na vozovce, musíte se na brzdové třmeny Knorr a další součásti stoprocentně spolehnout.

Jak brzdy fungují?

Nedílnou součástí komplexního systému brzd, bez nichž se auto prostě nezastaví, jsou například i brzdové třmeny Knorr. Všichni řidiči si zvykli na sešlápnutí pedálu, kterým se dávkuje brzdná síla. Nikdo ovšem nepřemýšlí o tom, jak brzdy fungují. Pokud však pochopíte, jak brzdový systém funguje, dokážete s ním daleko lépe pracovat a prodloužíte jeho životnost. Po sešlápnutí pedálu se prostřednictvím brzdové kapaliny přenese síla na brzdové pístky, které přitlačí brzdové destičky ke kotoučům.

Je potřeba brzdy zahřívat?

Při kontaktu destiček a kotoučů dochází k enormnímu tření, jež se převádí na tepelnou energii. Samotné kotouče se tak hodně zahřívají. Problém je ovšem v tom, že brzdy pro obyčejná osobní auta jsou konstruovány pro práci v nízkých teplotách. Jakmile je přehřejete, zkracuje se jejich životnost a vaše auto ztrácí brzdný účinek. Tato situace nastává typicky při špatné technice brzdění v prudkém sjezdu z kopce.

Třmeny potřebujete na všechna kola

Brzdové třmeny Knorr jsou speciálně konstruovány pro každou nápravu. Žádné brzdy nejsou tak výkonné, aby zastavily vozidlo za použití pouze kol na jedné nápravě. Životnost brzdových třmenů je závislá především na řidiči. Pokud budete brzdy často přehřívat, dlouho vám nevydrží. V takovém případě si budete muset pořídit třmeny nové, nebo přinejmenším zauvažovat nad jejich repasí.

Znalost fungování brzd zlepší nejenom vaše řidičské schopnosti, ale prodlouží se i životnost brzdových třmenů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.