EDM Eco: Moderní systém měření spotřeby

Pohonné hmoty patří k nákladovým položkám, které dělají dopravcům a provozovatelům firemních vozových parků velké starosti. Díky moderním technologiím lze přitom dosáhnout nemalé úspory – velmi efektivní je sledování spotřeby, což lze realizovat různými způsoby v závislosti na typu vozidla. My jsme se zaměřili na populární systém EDM Eco.

EDM Eco je inovativní systém měření spotřeby paliva, díky kterému má řidič i majitel vozového parku důležitá data, která souvisí nejen se spotřebou, ale také ujetou trasou, dobou provozu a stylu jízdy.

Zařízení bylo vyvinuto pro provozovatele motorových vozidel, kteří chtějí výrazně snížit spotřebu. Přizpůsobuje se různým stylům jízdy a prostřednictvím počítadla řidiče motivuje k ještě ekonomičtější jízdě. V praxi je díky EDM Eco průměrná spotřeba nižší o 15 %. Veškerá data je možné přenést do PC a dále s nimi pracovat a analyzovat je.

Vysokou přesnost měření spotřeby zajišťuje snímání dat přímo na vstřikovacím zařízení. Po kalibraci je maximální odchylka pouze 3 %. Velmi přesná je také ujetá trasa, kterou měří s odchylkou 1 % rychlostní čidlo.

Mezi funkcemi najdete měření celkové spotřeby, ujeté vzdálenosti, průměrné spotřeby, okamžité rychlosti, doby jízdy a průměrné rychlosti. Zahrnují také cenu jízdy, ochranu PIN kódem proti smazání, měření průměrné spotřeby na základě různých profilů (např. město, dálnice…) a trend spotřeby. Zajímavou funkcí je upozornění na překročení spotřeby či otáček motoru akustickým signálem.

Instalovat, nakalibrovat a nastavit EDM eco není náročné. Zařízení je vhodné pro všechny typy vozidel (včetně stavebních strojů) se vstřikováním paliva – v praxi cca od roku výroby 1995. Připojuje se přímo na elektronické obvody – například na ventilový řídící systém nebo CAN sběrnici. Odpadá tak nutnost zásahu do palivového systému.

Chcete se o měření spotřeby pomocí EDM eco dozvědět více? Obraťte se ne specializovaného prodejce Mechaniku Teplice, která zároveň nabízí moderní digitální tachografy a související sortiment.

Pokud vás měření spotřeby či tachografy zajímají blíže, pokračujte na www.mechanikadc.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.