Ideální teplota v garáži? Pomůže vám ji udržet mobilní klimatizace

Je vaše garáž klimatizovaná? Teplota v garáži je něco, co může majitelům domů snadno uniknout, ale je to důležitější téma, než si možná myslíte. Vždyť v garáži parkujete svá auta. Pokud to máte jako většina rodin,

pak jsou vaše vozidla (kromě nemovitosti) tím nejcennějším, co vlastníte. Určitě víte, jak je důležité se o svůj vůz dobře starat, ovšem regulace teploty je toho součástí. A nejde jen o auto – vaše garáž je pravděpodobně také vaším hlavním domácím úložným prostorem a všechny předměty, které v daných prostorách skladujete, mohou také vyžadovat zvláštní teplotní podmínky. Podívejte se, co byste měli vědět o ideální teplotě v garáži.

Tip: Níže uvedená fakta jsou pádným důvodem pro pořízení mobilní klimatizace nebo alespoň levnějšího ochlazovače vzduchu. Poohlédněte se po ní z specializovaného prodejce na klimatizace.zde.cz.

A mohla by se vám hodit také další technika, kterou EPROFI.CZ prodává v rámci sítě internetových obchodů. Co třeba stavební pily, profi elektrocentrály, mobilní topidla či stavební vrtáky?

Nejlepší teplota pro vaše auto

Chcete-li získat představu o nejlepší teplotě pro vaše auto, podívejte se na požadavky jedné z nejdůležitějších součástí vašeho vozu: baterie. Podle oborníků pracují baterie vozidla s maximální účinností kolem 26 °C.

Tip: Mohlo by vás zajímat, jak na ideální teplotu v kanceláři.

Když se autobaterie příliš zahřeje, chemické reakce uvnitř baterie se zrychlí, což způsobí korozi a v konečném důsledku i ke zkrácení celkové životnosti. Na druhou stranu, když se baterie příliš ochladí, chemické reakce uvnitř baterie se zpomalí, což povede k pomalejší reakci baterie. A pokud voda uvnitř baterie zamrzne – což se může stát snadněji, pokud baterie není plně nabitá – zmrzlá voda může trvale poškodit články baterie.

Nejlepší teplota pro vaše nástroje

Garáž je obvykle místem pro skladování nářadí a často také místem, kde se s nářadím pracuje. V mnoha domácnostech garáž plní funkci dílny – místa, kde se provádějí jednoduché domácí opravy nebo údržba.

Nářadí vám pomáhá udržovat váš dům, majetek a auto v dobrém stavu, proto je důležité, abyste ho v dobrém stavu udržovali i vy. Elektrické nářadí může být obzvláště citlivé na teplotu. Stejně jako váš automobil jsou závislé na bateriích, které zajišťují jejich správnou funkci. Akumulátory v elektrickém nářadí fungují nejlépe při teplotě kolem 15 °C. Baterie elektrického nářadí sice mohou zvládnout vyšší nebo nižší teploty, ale mráz nebo teploty, které dosahují více než 37 °C, mohou být pro baterie příliš vysoké.

Záleží také na vlhkosti

Někdy se nemusíte obávat jen teploty, ale také vlhkosti. Pokud například v garáži skladujete nábytek, měli byste si být vědomi toho, že nadměrná vlhkost může způsobit rozpínání dřeva, což může vést k problémům, jako je zasekávání zásuvek apod. Přestože se dřevo po snížení vlhkosti opět smrští, časté výkyvy vlhkosti mohou nábytek trvale deformovat.

Skladujete v garáži sváteční dekorace? Vysoká vlhkost může poškodit kartonové krabice a vést ke vzniku plísní, které mohou ovlivnit vaše dekorace. Vlhkost může také poškodit barvu na choulostivých ozdobách nebo elektrické komponenty ve svítících dekoracích.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.