Jak na bezpečné a příjemné cestování se psem?

Čtyřnohého miláčka jako rodinného přítele si dnes pořizuje stále více a více lidí. Řada z nich samozřejmě nezvládne delší odloučení a tak svého pejska bere i na delší cesty autem. Podívejme se proto, jaká úskalí cestování se psem má a jaké potřeby pro psy bychom měli jako důslední chovatelé zajistit, aby cesta byla za všech okolností bezproblémová. Prvním krokem jsou případné medikamenty, které ho mohou zklidnit, stejně jako eliminují případnou nevolnost. V tomto směru doporučujeme nejprve vyrazit za naším veterinářem.

Důležitá je bezpečnost

To nejdůležitější, na co byste měli při vaší cestě myslet, to je bezpečnost. Nejenom vašeho pejska, ale i vaše. Na trhu dnes existují bezpečnostní postroje do auta, které jednoduše připnete k autopásu a zajistíte, že se ani v případě neočekávané situace váš pes nedostane jinam, než kde má být. Platí to především o různých autonehodách, kdy bychom neměli dopustit, aby si náš pejsek vlivem nárazu způsobil jakékoliv zranění.

Bezpečnosti však můžete docílit také jinak. U menších plemen se rozhodně vyplatí různé přepravky, nebo přepravní boxy. I díky nim zajistíte, že pes bude po celou dobu jízdy tam, kde má být. Tento sortiment by měl patřit mezi základní chovatelské potřeby každého, kdo si pejska pořizuje. Najde uplatnění nejenom na delších cestách, ale i krátkých převozech.

Chraňte také svůj automobil

Není to jenom ochrana vašeho pejska, na kterou je dobré hledět. Stejně tak nezapomínejte chránit také váš automobil. Zde pomohou ochranné autopotahy, které také patří mezi základ výbavy. Ty můžete jednoduše umístit jak na sedadla vašeho vozu, tak třeba i do zavazadlového prostoru. Jejich účel je jasný, a to primárně ochrana proti poškození, stejně jako znečištění či zničení interiéru. Navíc mohou být spojeny i s větším pohodlím během přepravy takzvaně „na volno“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.