Jak postupovat při koupi dodávky?

Pro výkon mnoha profesí je dodávka nezbytná. Pokud právě stojíte před rozhodnutím, zda si pořídit nový nebo ojetý užitkový vůz, důkladně zvažte všechna pro i proti. V případě dodávek platí podobná pravidla jako při koupi osobního vozidla. S ohledem na vyšší provozní zátěž je na místě zvýšená ostražitost především v souvislosti s bazarovými vozidly. A hned na úvod podotýkáme, že se vyplatí vybírat ojetinu společně s nezávislým odborníkem. K srdci si však vezměte také následující rady.

Budete mít pro vlastní dodávku využití?

Ještě předtím, než zavítáte k prodejci nových nebo ojetých užitkových vozů, položte sami sobě jednoduchou otázku. Vyplatí se vám vůbec investovat do vlastní dodávky? Pro sváteční uživatele je často vhodnější pronájem – tím spíš, má-li vozidlo po celý rok zahálet. Pak se samozřejmě vyplatí pronájem, díky kterému nebudete muset řešit opravy, technické kontroly a platit za pojištění a další poplatky.

Vyberte si užitkový vůz na míru svým potřebám

Shledáte-li, že se vám pořízení nové nebo ojeté dodávky vyplatí, můžete se pustit do výběru. Přemýšlejte ekonomicky a zvolte takový typ vozidla, která plně odpovídá vašemu využití. V závislosti na množství a hmotnost přepravovaného nákladu vyberte vhodnou motorizaci (dostatečně výkonný, ale úsporný motor) a kapacitu nákladového prostoru.

transit

Je nová dodávka sázkou „na jistotu“?

Na závěr se vrátíme k otázce, která zazněla v úvodu. V čem tkví výhody / nevýhody nové / ojeté dodávky?

Nový užitkový vůz je v perfektním technickém stavu. Dostanete na něj několikaletou záruku a budete mít jistotu, že poměrně dlouhou dobu nebudete muset investovat do oprav. Na druhou stranu se smiřte s vyšší investicí, což je pro mnoho živnostníků klíčové.

Ojetou dodávku pořídíte i „za hubičku“, ale nikdo vám nezaručí, jak dlouho vydrží v provozu. Proto je vhodné navštívit bazar užitkových vozů společně s odborníkem, který vůz svědomitě proklepne a upozorní vás na možná rizika.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.