Jak poznat, že odchází turbo? Aneb návod jak na to

Turbodmychadlo bylo navrženo tak, aby vydrželo tak dlouho, jak dlouho vydrží auto, nicméně i turbo se může časem poškodit. Poškození turba může být způsobeno nedostatečným množství oleje v systémušpatným druhem oleje, rozhodující může být i věk a počet najetých kilometrů vozidla. Velmi častou neplechou je poškozené těsnění, které způsobuje vniknutí oleje do výfukového systému. Co tedy dělat, pokud se něco z toho děje?

Jaké jsou příznaky prasklého turba?

Se selháním turba může být spojena celá řada signálů. Pokud však pozorně sledujete, jak se váš automobil chová, můžete často rozpoznat varovné signály nejčastějších problémů a potvrdit tak možné problémy s turbodmychadlem, přičemž je nutné, aby servis následně provedl diagnostický test, který určí příčinu problému.

Mezi nejčastějšími signály, že se může jednat o prasklé turbo, patří:

  • Vůz má znatelný pokles výkonu
  • Zrychlení vozu se zdá být pomalé a hlučné
  • Vůz špatně udržuje vysoké rychlosti z výfuku se kouří
  • Na přístrojové desce svítí kontrolka závady motoru

Můžete jezdit s vyfouknutým turbodmychadlem?

Čím déle budete s vozem s vyfouknutým turbodmychadlem jezdit, tím více bude motor poškozen, a tudíž bude jeho oprava nákladnější. Přestože se vůz s vyhořelým turbodmychadlem rozjede, bylo by mnohem vhodnější přestat s ním jezdit a nechat vůz odvézt do servisu, kde turbo opraví nebo namontují náhradní. Čím déle bude vyhořelé turbo ponecháno bez opravy, tím větší škody může způsobit na motoru vozu.

Co dělat, když vám prasklo turbo?

Po zjištění, že turbo prasklo, máte dvě možnosti. Zaprvé můžete zakoupit zcela nové turbo a nechat ho namontovat. Případně, pokud chcete snížit náklady, je možné repasovat a opravit turbo, které máte. Přednost by samozřejmě mělo mít nové turbo, protože na něj bude poskytována delší záruka a vydrží déle než repasované turbo. Ovšem repasované turbo je v podstatě srovnatelné jako nové. Veškeré díly projdou důkladnou kontrolou a ty zničené se vymění za nové. Vy tak dostanete prakticky nové turbodmychadlo za zlomek ceny nového dílu.

V případě problémů kontaktujte FlexaMi Auto

Jak je patrné z výše uvedených problémů, existuje spousta bodů, na které je třeba se zaměřit a které je třeba zvážit, pokud zjistíte, že máte vyhořelé turbo. Pokud máte podezření, že je to případ vašeho vozu, a chtěli byste diskutovat o výměně nebo byste prostě chtěli poradit, obraťte se na náš zákaznický servis FlexaMi Auto, kde vám rádi poradíme a otestujeme vaše turbo.

Více informací hledejte na flexamiauto.cz. Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme mnoho kilometrů s vaším automobilem bez závad.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.