Jak si zajistit dopravní značení

Správné dopravní značení je nezbytností pro plynulý provoz a co nejvyšší bezpečnost na komunikacích. Dopravní značky potřebujeme nejen během jízdy, ale i při parkování, v oblastech omezení a staveb, dodávají informace řidičům i chodcům. Značky pomáhají orientovat se, dodržet správnou rychlost a směr jízdy… Zkrátka o jejich významu určitě nikdo nepochybuje.

Koupě i pronájem značek

Provozovatel komunikace či majitel pozemku má povinnost zajistit správné značení. To si lze nechat navrhnout, pronajmout na přechodnou dobu, zakoupit i realizovat jeho instalaci. Chce to správnou firmu. Věděli jste, že existuje značení svislé i vodorovné? Možná jste nad tím nikdy moc nepřemýšleli. Umístit správně značku je věda. Nesmí jich být moc, aby řidič stíhal informace přijmout, měla by být dobře vidět, ve správné výšce, být z vhodného materiálu a nepřekážet.

Značení svislé a vodorovné

Ke svislému značení patří klasické dopravní značky, různé lávky, zábrany, sloupky a také semafory. K tomu vodorovnému zase čáry na silnicích a parkovacích stáních. Nainstalovat značku není jen tak. Potřebujete návrh dopravně inženýrského opatření, povolení si vyřídit na úřadech a konzultovat projekt na Policii ČR.

Nechte vše na odbornících

Tohle všechno může někdo vyřídit za vás. Topznak.cz je firma, která navrhne a naprojektuje dopravně inženýrská opatření, vše vyřídí a značky vám buďto pronajme, nebo prodá. A to včetně instalace. Potřebovat od vás bude řadu údajů, například místo realizace, účel značení, termín zakázky, zakreslení v katastrální mapě a další náležitosti. Uvedete vaše požadavky a proběhne místní šetření. Možná ani netušíte, co vše budete k dopravnímu značení potřebovat a kde přesně má značka stát.

Pronájem dopravní značky

Pronajmout si můžete všemožné dopravní značení. Nejčastěji se pronájem dopravní značky realizuje v případě opravy komunikací. V tomto případě není nutné značení hned kupovat. Pronajmout si můžete veškeré svislé dopravní značky, různé zábrany – kovové i plastové, světelnou signalizaci, dopravní kužely, lávky pro pěší a plastová svodidla. Místo kreslení čar na zem, když za pár měsíců již nebudou mít na tomto místě co dělat, je lepší vodorovné přechodné značení nalepit. Řeší se to reflexními fóliemi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.