Jak úspěšně bojovat s inflací, aby vaše peníze neztratily hodnotu? Investujte do zlata!

Chcete-li se zbavit starostí, co bude s vašimi naspořenými prostředky za pár let, když inflace neustále stoupá, pak existuje jediné rozumné řešení, a to chytře je investovat. Volné prostředky často končí na spořicích účtech či v podílových fondech. Ani jedna z uvedených možností však není ta pravá. Úrok ze spoření inflaci nepokryje a podílové fondy, které přináší zisk, bývají často rizikové. Nejlepším východiskem je nákup zlatých slitků a mincí.

Zlaté mince jako varianta pro méně movité investory

Pokud vás zajímá investiční zlato, pak byste měli vědět, že na trhu se nachází několik variant zpracování této cenné komodity. Jednou z nich jsou pamětní mince. Jejich výrobou se na území ČR zabývá česká mincovna. Investování do tohoto artiklu je velmi snadné a dostupné prakticky pro všechny, jelikož se tyto mince dají pořídit už od pár tisíců korun. Díky široké variabilitě je možné zakoupit mince v několika velikostech. V nabídce najdete nejen jednotlivé kusy, ale také rovnou celé sady s různými stupni ryzosti. Kromě toho, že mají vysokou hodnotu pro investory, jsou některé z nich žádané také sběrateli.

Čím je ovlivněna poptávka a cena zlata

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Ty se musí dovážet z cizích zemí, jako je například Švýcarsko. Jejich prodejní cena se tak od pamětních mincí liší. Nachází se zde však mnoho distributorů, kteří tuto komoditu do ČR dováží. Cena zlata se u jednotlivých prodejců liší, jelikož je zde poměrně vysoká konkurence. Proto je potřeba předtím, než začnete bezhlavě nakupovat, nejprve prozkoumat trh a porovnat, za kolik který distributor mince a slitky prodává.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.