Jak vybírat náhradní díly? Vyhněte se nekvalitním padělkům a kradenému zboží!

Sháníte náhradní díly pro svého plechového miláčka? Ať už kvůli nehody nebo pravidelné výměny opotřebovaných komponentů, nepodceňujte výběr prodejce. Od podezřele levných součástek, na které narazíte v inzerci, dejte ruce pryč. Snaha o úsporu by totiž mohla vyústit v další technické problémy způsobené nekompatibilitou, nefunkčností nebo rychlým opotřebením. Nejpalčivější otázky na téma prodeje autodílů nám zodpověděli odborníci z firmy Autodíly Jáma.

Firma Autodíly Jáma se prodejem náhradních dílů zabývá již od roku 1999 a v roce 2015 rozšířila pole působnosti také na internet. Důvod byl prostý – spokojení zákazníci vyžadovali ještě pohodlnější možnost nákupu.

Zdaleka ne každý prodejce přistupuje k zákazníkům tak jako Autodíly Jáma. V praxi se poměrně běžně setkáte s výřezovými autodíly z „totálek“ (automobilů, které pojišťovny pošlou na likvidaci), a dokonce z kradených vozů. Ceny takových autodílů jsou sice nižší než doporučené, ale s tím plně koresponduje kvalita. Podobně na tom jsou napodobeniny, kterých je na českém trhu cca 15 %. Zdaleka nejhorší je situace v Indii, kde napodobeniny tvoří zhruba polovinu celkového objemu prodaného zboží.

Vraťme se však k prodejci Autodíly Jáma. Nabídka čítá autodíly pro více než 100 000 osobních a užitkových vozů. Napojením na celosvětovou databázi TecDoc bylo dosaženo maximální přehlednosti. Vyhledávání je intuitivní a rychle – budete mít jistotu, že např. náhradní díly Ford jsou skutečně pro daný automobil. Dochází totiž k ověření VIN kódem.

Volba je na vás. Můžete se vydat cestou ultralevných náhradních dílů a doufat, že vám vydrží alespoň nějakou dobu. Anebo si pořídíte cenově dostupné a přitom kvalitní autodíly od spolehlivého prodejce. Ročně zemře na cestách v důsledku nehod způsobených nekvalitními výrobky 40 000 lidí, a to je dostatečně motivující číslo…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.