Jak vybrat paletový vozík?

Výběr manipulační techniky je minimálně stejně náročný jako hledání toho správného automobilu. Musíte zohlednit řadu kritérií a probrat se rozsáhlou nabídkou. Pokud se v současné době poohlížíte po paletovém vozíku, ale nemáte s daným sortimentem žádné předchozí zkušenosti, budou se vám hodit následující praktické tipy. Prozradíme vám, na co si dát pozor a na koho se obrátit.

Paletový vozík není levná záležitost, a navíc by vám měl věrně sloužit po poměrně dlouhou dobu. Proto byste měli k výběru přistupovat zodpovědně a vzít v úvahu všechny důležité parametry.

V prvé řadě jde o nosnost. K mání jsou paletové vozíky určené pro manipulaci s břemeny do 500 kg, 1000 kg, 2000 kg a 3000 kg.

Další rozdíl spočívá v délce vidlic. Budete-li vozík používat k manipulaci atypicky dlouhého nákladu, pořiďte si model s kratšími vidlicemi. Výhodou těchto typů je snadná manipulace a skladovatelnost. Do míst, kde je zapotřebí nízká výška vidlic, jsou jako stvořené paletové vozíky se sníženým profilem.

Paletové vozíky se vyrábí v širokém spektru provedení a na své si přijde opravdu každý. Vyžadujete-li speciální typ do tzv. „čistého provozu“, nabízí se pokovené (tedy galvanizované nebo pozinkované) vozíky i vysoce odolné paletové vozíky z nerezu.

K vyhledávaným typům patří také nůžkové paletové vozíky, které jsou určeny pro zvedání nákladů do větší výšky. V podstatě jde o optimální kompromis mezi zdvihacím stolem a klasickým paletovým vozíkem.

Některé paletové vozíky mají integrovanou váhu a tiskárnu – nejenže břemeno zváží, ale rovnou vytisknou informační štítek.

Kde pro novou i bazarovou techniku?

Pokud si stále nevíte rady a chcete poradit i při výběru konkrétní značky, obraťte se na Semat HB. Česká firma patří ke špičce v oblasti prodeje nové a bazarové techniky (paletový vozík bazar vás vyjde výrazně levněji). Odborníci vás nasměrují na vhodný typ paletového vozíku a postarají se o pravidelný servis a opravy. Aktuální nabídku a další informace najdete na semathb.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.