Jak vypadá aktuální nabídka automobilky Kia?

SONY DSC

Historie automobilky Kia Motors Corporation se píše již od roku 1944. V roce 1998 ji koupila společnost Hyundai a v současné době společně tvoří koncern Hyundai-Kia Automotive. Cílem značky je získat pozici největšího výrobce automobilů na světě, co s ohledem na produkci kolem 3 milionů vozů ročně není nereálné. A protože je Kia poměrně populární také v České republice, připravili jsme pro vás krátký přehled modelů, které najdete v aktuální nabídce.

Zcela nové Rio

Kia Rio sice není nejmenším zástupcem značky (tím je model Picanto), ale stále jde o velmi kompaktní vůz, jako stvořený do města. Navzdory menším rozměrům je nepřehlédnutelné díky působivému designu, a překvapí vás také nebývalým komfortem a výbavou. Jinými slovy jde o malé auto s velkým potenciálem.

Kia Cee’d

Vylepšená Kia Ceed má siluetu sportovního kupé, ale přesto jde o funkční pětidveřový vůz. Kromě dynamického vzhledu nabízí prostorný interiér (a velmi prostorný zavazadlový prostor), moderní sedmistupňovou převodovku a moderní prvky v podobě chytrého klíču. Za pozornost stojí také zbrusu nový motor GDI Turbo, který garantuje dynamiku při zachování ekonomických hodnot.

Kia Sportage

Kia Sportage je odvážné SUV – jako stvořené pro milovníky prostoru, kvalitních materiálů a technologických vychytávek, jako jsou chytrý parkovací asistent a systém Idle Stop&Go. Ten funguje tak, že se motor vypne současně při zastavení vozidla a opět zapne, když řidič sešlápne pedál. Navíc zpětně využívá energii pro nabíjení akumulátoru.

Kia Stonic

Na první pohled se Kia Stonic tváří jako SUV, ale ve skutečnosti jde o nepřehlédnutelný crossover. Svalnatý automobil se zvýšeným podvozkem cílí na všechny věkové skupiny a kromě povedeného exteriéru boduje ergonomickým interiérem a dostatkem prostoru.

Kia Optima

Na závěr jsme si nechali vlajkovou loď Kia Optima. Atraktivní sedan je často nazýván „korejským Passatem“ a pravdou je, že populárnímu německému vozu směle konkuruje. Odpovídá vysokým nárokům manažerů, kteří vyžadují reprezentativní a bezpečný automobil s perfektní výbavou.

Chcete se seznámit i s dalšími vozy značky Kia a domluvit se na testovací jízdě? Bližší informace najdete na webu autorizovaného prodejce www.kiakladno.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.