Jak vyrazit kempovat na motorce?

Pro mnohé je cestování na motorce tím nejlepším zážitkem. Svoboda, nezávislost, objevování světa mimo vyšlapané cesty – to oslovuje mnoho lidí. V tomto článku bychom vám rádi poskytli tipy pro vaše budoucí výlety na motorce.

Pokud se chcete vydat na delší túru na motorce, je potřeba některé věci před odjezdem rozmyslet. Abyste neudělali nevypočitatelné chyby, měli byste hned na začátku věnovat pozornost několika věcem a přikládat velký význam plánování.

Základem je správné vybavení

Pokud jde o kempování s motorkou, hlavní je, aby motorka nabízela dostatek úložného prostoru pro vybavení a zavazadla na motorku. Proto se nedoporučuje malá motorka nebo dokonce moped. Je jasné, že na motorce nemůžete jezdit bez přilby. Dlužíte ji sami sobě, pokud chcete túru na motorce absolvovat v pořádku a v bezpečí. Bez správného vybavení nic nefunguje. Nezapomeňte, že pokud cestujete sami, musí se vám na motorku všechno vejít.

Pohodlné spaní i v kempu

Ve stanu by měl být dostatek místa pro samotnou osobu (osoby) a její zavazadla. Dobré spací pytle jsou obvykle podšité syntetickými vlákny. To má tu výhodu, že takové spací pytle jsou velmi pevné a dobře odolávají vlhkosti. Takzvané mumiové spacáky jsou lehké a velmi dobře izolují, dekové spacáky nabízejí větší volnost pohybu a lze je použít i jako přikrývku. Plachty na motorku zase ochrání váš stroj.

Možná znáte ten pocit z vlastní zkušenosti, kdy jste spali pouze ve spacím pytli. Podložka je tak citelná, že jste se často nemohli dobře vyspat. Proto je izolační podložka při kempování téměř nutností. Zajímavou alternativou by jistě byla houpací síť.

Ani při kempování na motorce se nemusíte obejít bez nábytku. Existují již speciální verze stolů, křesel a dalšího nábytku, které jsou ideální pro výlety na motorce. Zejména při kempování jsou svítilny nezbytností, pokud musíte například v noci na toaletu. Nebo stan stavíte až večer. Tady budete většinou potřebovat obě ruce. Zde se doporučují takzvané čelovky. Tak budete mít obě ruce volné a můžete postavit stan, uvařit si večeři nebo dojít do blízké restaurace.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.