Kdy je zapůjčení dodávky výhodnější než pořízení vlastního vozidla?

Jsou situace, kdy se bez užitkového vozu neobejdeme. Může se jednat o stěhování, přepravu stavebního materiálu a celou řadu dalších činností. V takovém případě není nic jednoduššího, než navštívit půjčovnu a potřebné vozidlo si na pár hodin nebo dní vypůjčit. Pronájem dodávky však může být ekonomičtější i pro živnostníky, kteří větší náklady přepravují častěji. Jaké jsou výhody oproti pořízení nového nebo ojetého vozu?

Pro sváteční uživatele je půjčovna ideální řešení

Budete-li dodávku využívat sporadicky, pak je pořízení zbrusu nového vozu zbytečné. Není jediný důvod, proč rozpočet zatěžovat vysokou investicí a přidělávat si navíc starosti o technický stav vozidla a administrativu související s provozem.

Starší dodávka vás může stát více, než jste si původně mysleli

Alternativou může být koupě starší dodávky, nicméně ta je levnější jen naoko. Je třeba vzít v úvahu, že dodávka bývá během provozu značně zatěžována a trpí více než osobní automobily. Starší užitkové vozidlo si pravděpodobně vyžádá nemalé investice do oprav a výhledově bude stát více než nová dodávka. Budete-li mít štěstí, možná narazíte na zachovalý kousek ve velmi dobré kondici. Takových je ale jako šafránu.

Hlavní výhody zapůjčení dodávky

Vraťme se k půjčovně dodávek a nesporných výhodách pronájmu užitkových vozidel. V prvé řadě jde o to, že nezatížíte rozpočet vysokou vstupní investicí a neohrozíte cashflow splátkami. Vozidlo si vypůjčíte jen tehdy, kdy pro něj budete mít využité – nikdy nebude nečinně stát v garáži.

O užitkové vozidlo se nebudete muset starat, vyřizovat (a platit) pojištění a dělat si vrásky ohledně technického stavu. Navíc si vždy pronajmete takovou dodávku, která vyhovuje aktuálním potřebám. A rozhodnete-li se pro spolupráci s renomovanou půjčovnou, dostane se vám i dalších příjemných benefitů.

Článek jsme připravili ve spolupráci s autopůjčovnou dodávek a užitkových vozů MAXIAutopůjčovna, která nabízí široké spektrum vozidel světových značek. Všechny dodávky jsou v perfektní kondici a žádná není starší 3 let. Před zapůjčením dostanete možnost testovací jízdy a rozhodnete-li se pro zapůjčení vozu, nebudete platit za najeté kilometry ani korunu navíc. Další informace najdete na www.autopujcovna-pujcovna-dodavek.cz.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.