Když nemáte dost peněz na nový užitkový vůz…

Říká se, že není nad vůni nového auta, ale když není po ruce dostatek finančních prostředků, musí stačit kousek z bazaru. Je to i váš případ a máte strach, že se při nákupu bazarové dodávky spálíte? Budete-li obezřetní, pak nejsou jakékoliv obavy na místě. Držte se následujících pravidel a budete se svým novým pomocníkem spokojeni.

Vyberte si spolehlivého prodejce

Kontaktovat solidního prodejce dodávek a užitkových vozů je naprosto zásadní. Na ojetiny sice narazíte ve většině autobazarů a v soukromé inzerci, ale raději zapátrejte v nabídkách firem, které se na daný segment specializují.

Největší výběr najdete ve Vans Centre (www.vanscentre.com), což je největší český prodejce. Firma je na trhu více jak 11 let a má na kontě přes 15 tisíc prodaných vozů. Naprostá většina zákazníků byla s nákupem spokojena.

Vůz si nechte zkontrolovat

V případě užitkových vozů platí stejná pravidla jako při nákupu staršího osobního auta. Důkladně si vyhlédnutou dodávku prohlédněte, zaměřte se na slabá místa daného modelu (tzn. si o něm před návštěvou pobočku načtěte důležité informace na internetu), a bude-li to možné, zajeďte s vozidlem do nejbližšího nezávislého autoservisu. Solidní prodejce s tím nebude mít problém.

Kilometry nejsou všechno

Ačkoliv vás to bude při nákupu svádět k tomu, abyste vybírali především na základě najetých kilometrů, vězte, že mnohem důležitější je celkový stav dodávky. Užitkové vozy toho v průměru najedou více než osobní auta, ale kvalitní motory vydrží poměrně dost. Naopak se často stává, že odejdou díly, které mají poměrně krátkou životnost. Právě na ty se musíte zaměřit a zjistit, v jakém jsou stavu, a kdy byla naposledy provedena výměna.

Budete-li při výběru staršího užitkového vozu důslední, jistě z bazaru odjedete s dodávkou, která vám bude ještě dlouho dobře sloužit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.