Máte svůj vozový park pod KONTROLOU? Přečtěte si, jak na to!

Správa vozového parku zabírá spoustu času. Naštěstí se nabízí spousta možností, jak kontrolu zefektivnit, vyhnout se zbytečnému stresu, a navíc ušetří nemalou částku. Jak toho můžete dosáhnout vy? Nepřehlížejte moderní technologie a trendy. Ty nejzajímavější vám představíme v tomto článku.

Sledování vozidel

Proč byste měli sledovat vozidla? Důvod je prostý. Špičkový telematický hardware vás bude informovat o tom, kde se automobily nachází v reálném čase, takže budete mít stoprocentní přehled o situaci. A nejen to – systém jim bude průběžně nabízet ideální trasu na základě aktuální dopravní situace. Monitoring vám umožní kontaktování řidiče, který je nejblíže, ale také zpětnou rekapitulaci cesty, vyhodnocení jízdy a v neposlední řadě upozornění zákazníka na případné zpoždění.

Telematický hardware je vhodný i pro menší vozové parky. Dobře nastavený systém skvěle funguje i ve firmách, které mají jen několik automobilů. Analýzou informací z reportů můžete snížit spotřebu, předejít technickým problémům a minimalizovat množství případných rizik.

Palubní kamery

Mít na palubní desce kameru je téměř standard. Díky kamerovému systému, který dokáže zachytit video i audio záznam, GPS a data z akcelometrů, získáte cenné důkazy pro případné vyšetřování nehody. Mimo to vám poslouží jako ochrana před podvodníky (crash for crash nehody).

Monitoring chování řidičů

Chcete mít jistotu, že vaši zaměstnanci dodržují předpisy a základní pravidla ekonomické jízdy? Speciální software vyhodnocuje styl jízdy a napomáhá ke zlepšení. Ušetříte za pohonné hmoty i za opravy způsobené zbytečným opotřebením vozu.

Notifikace dopravních nehod

Nehodám bohužel nelze stoprocentně předejít, ale díky notifikačnímu softwaru dostanete k dispozici veškeré důležité údaje o událostech před a po kolizi. S těmito informacemi budete moct učinit taková opatření, která zamezí narušení provozu vaší firmy.

Pokud vás možnosti správy vozového parku zaujaly, obraťte se na odborníky z trakm8.cz. Na webu najdete podrobnější informace o všech zmíněných technologiích a uděláte si ucelenou představu o tom, jak vám mohou pomoct.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.