Miroslav Výboh a Ferrari Challenge Europe

Kdo je Miroslav Výboh? Člověk, který toho za svůj dosavadní život stihl víc než dost. Vystudovaný ekonom s bohatou podnikatelskou historií patří k nejbohatším a nejúspěšnějším Slovákům. Miliardář však nepatří mezi typické celebrity a v jeho rodné zemi nevyčnívá jako jiní movití podnikatelé. Na druhou stranu jde o poměrně známou personu v motosportu, kde se proslavil především účastí ve Ferrari Challenge Europe.

Když přijde řeč na lobbistu Miroslava Výboha, může se stočit různými směry. Investoval do realit i několika technologických společností a působil na vysokých pozicích včetně postu honorárního konzula Monaka na Slovensku. A mimo jiné se přátelí s bývalým slovenským premiérem Robertem Ficem. Jeho současné podnikatelské aktivity jsou ovšem neméně zajímavé. Pod hlavičkou jeho společnosti MiddleCap provozuje například síť očních optik Fokus.

Pravdou je, že se nyní Miroslav Výboh potýká s řadou problémů, které souvisí se způsobem, jakým nabyl majetek. Ale protože jsme na motoristickém serveru, necháme kontroverzi stranou a zaměříme se na jeho lásku ke značce Ferrari.

Jak nedávno uvedl server Autoforum, Výboh se nikdy netajil slabostí pro automobily s logem italského plnokrevníka. Ferrari je jeho srdcovka a firma se ještě v květnu 2020 oficiálně chlubila tím, že slovenský podnikatel společně se svým synem řídí okruhové stoje. Situace se sice kvůli zatykači změnila, ale supersporty jsou stále jeho velkým hobby.

Na otázku, jak se vlivný podnikatel dostane až k pilotování okruhových speciálů Ferrari, se nabízí jasná odpověď. Na začátku bylo sbírání drahých vozů dané značky, závodění bylo dalším logickým krokem.

Stejnou diagnózou „trpí“ i jeho syn Matúš, se kterým se střídá za volantem závodního Ferrari 488 Challenge Evo. Oba jsou členové týmu Scuderia Praha, v jeho barvách se Matúš pravidelně umisťuje na stupních vítězů.

V případě otce a syna Výbohových jde o skutečnou vášeň k Ferrari. Kromě závodění se pravidelně účastní různých akcí včetně např. Mille Miglia, kde se ukázali se s nádherným veteránem Ferrari 166 MM Berlinetta.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.