Na co si dát pozor při podpisu smlouvy v autopůjčovně?

Autopůjčovnám se v posledních letech daří a o jejich služby jeví Češi stále větší zájem. Důvodů, proč si na určitou dobu zapůjčit vozidlo v autopůjčovně, je přitom hned několik. Cestování v pohodlnějším a prostornějším voze, řešení přechodného období bez vlastního vozidla nebo jen touha po projížďce v luxusním autě – ať už je však vaše motivace k zapůjčení auta jakákoliv, sundejte si růžové brýle a buďte při výběru konkrétní firmy opatrní. V následujících řádcích najdete několik základních doporučení, kterých byste se měli držet.

Zavedené autopůjčovny nabízí nejlepší podmínky

Většina zájemců hledí pouze na nabídku vozů a cenovou politiku. Existují světlé výjimky (např. půjčovna aut v Praze Taggart), které zákazníky nenutí ke kompromisům a skutečně nabízí vysoce kvalitní služby s garancí nejnižší ceny. Takových je bohužel velmi poskrovnu a platí, že za málo peněz dostanete ještě méně muziky. Platí, že u zavedené autopůjčovny s dobrým renomé se dočkáte mnohem přívětivějších podmínek než v neznámé lokální půjčovničce s miniaturním vozovým parkem.

Tip: Pokud vás zajímá pronájem aut Praha, nezapomeňte se podívat na www.taggart.cz. Uděláte si představu, jaké nadstandardní služby kvalitní autopůjčovna nabízí.

ferarri-california

Zapůjčení náhradního vozidla není samozřejmost

Jak krátkodobý, tak i dlouhodobý pronájem vozidel má určitá rizika, které není radno podcenit. V každém případě se zajímejte o to, jak jsou ve smlouvě ošetřeny nestandardní situace – například havárie, poškození nebo odcizení vozidla. Půjčovna aut v Praze Taggart vám v případě nehody, kterou nezaviníte, okamžitě zdarma zapůjčí náhradní vozidlo. Zaviníte-li nehodu vy, dostanete na zapůjčení náhradního vozidla slevu. Podobné služby ale u všech autopůjčoven samozřejmostí nejsou – některé po vás budou chtít zaplatit opravu i ušlý zisk.

Tip: Zaměřte se na míru spoluúčasti. U většiny autopůjčoven je spoluúčast na havarijním pojištění 10 %, ale setkáte se i s 5 %. U vybraných pronajímatelů lze za příplatek získat i nulovou spoluúčast. Tato služba však bývá poměrně drahá, často stojí až 10 % denního nájmu.

Důležité je i to, kdo zapůjčené auto řídí

Pozor, ve smlouvě bývá uvedeno i to, kdo všechno bude zapůjčený automobil řídit. Základní cena většinou zahrnuje pouze jednoho řidiče a ostatní jsou za příplatek. V případě nehody, kterou způsobí řidič neuvedený ve smlouvě, byste hradili veškeré náklady z vlastní kapsy.

Foto: pixabay.com

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.