Nákup a prověření ojetého vozidla – jak na to?

Kdo nemá peníze na nákup vlastního auta, může se vydat cestou pronájmu. Operativní leasing je v posledních letech stále dostupnější a volí ho nejen firmy, ale i fyzické osoby. Ucelenou nabídku najdete například na portálu leasni.cz. Pokud vás však pronájem vozu neláká a raději byste automobil vlastnili, samozřejmě se nabízí i jiné řešení – tradiční koupě ojetiny z autobazaru či soukromé inzerce. Jak postupovat a minimalizovat hrozící rizika?

Na pořízení auta z bazaru není nic špatného. Naopak jde o možnost, jak významně ušetřit, a přitom nemuset slevit z vysokých nároků. Tedy v případě, že se transakce povede a nenastane žádný problém – například ohledně historie vozu. Stočený tachometr je i v dnešní době na denním pořádku. A nejasná minulost může zavánět pořádným průšvihem. Zjištění, že je vozidlo kradené, skutečně nepatří k zážitkům, které k životu potřebujete… Naštěstí existují služby pro zjištění kompletní historie automobilu. Tu českou s názvem Cebia možná znáte – bezesporu jde o vynikající způsob, jak prověřit vůz. Úskalí spočívá v absenci dat ze zahraničí – v této disciplíně je mnohem sofistikovanější CarVertical.

Nedůvěřuj a vždy prověřuj

Ať už se po novém starém voze poohlédnete v autobazaru nebo na inzerát, nenechte se uchlácholit hezkými řečmi a rozhodně se nespokojte s dokumentací, kterou vám dodá prodeje. Může, ale také nemusí obsahovat všechny důležité informace – a v horším případě mohou být z nejrůznějších důvodů záměrně pozměněné. Právě proto se vyplatí ověření nezávislou službou, jako jsou právě Cebia či CarVertical.

Jak bylo zmíněno výše, síla služby CarVertical spočívá zejména v dostupnosti údajů o vozech, které k nám byly dovezeny ze zahraničí. Obrovskou výhodou je online přístup – svůj dotaz můžete zadat odkudkoliv a kdykoliv. Získáte přehledný report s logicky roztříděnými informacemi, mezi nimiž okamžitě dohledáte ty podstatné.

Tip: Už jste četli test zimních pneumatik 2021?

Co v přehledu CarVertical najdete?

Report, o který si lze zažádat přes CarVertical, obsahuje graf se skutečným počtem kilometrů v čase. Snadno z něj vyčtete, jestli některý z majitelů nestočil tachometr. V dalších sekcích nechybí detailní záznamy o nehodách či informace o tom, zda nebylo auto hlášeno jako odcizené. Užitečné může být i zjištění, zda automobil nesloužil jako vozidlo taxislužby nebo jiný pracovní nástroj. A konečně i obecné informace o slabých stránkách daného modelu – třeba se dozvíte něco, kvůli čeho si nakonec vyberete jiné auto.

Služba CarVertical je napojena na ohromné množství zdrojů – policejní databáze většiny evropských zemí i nároční a soukromé registry. Díky tomu je report obsáhlejší a přesnější než od Cebie, která je ryze česká.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.