Nové Michelinky trhají asfalt ze silnice. Proč jsou tak dobré?

Sportovní pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 bodují v renomovaných testech. Na suchém povrchu nemá tato novinka konkurenci, trakce na mokru je obdivuhodná. Jak je vůbec možné, že jsou nové pneu Michelin tak dobré?

Dezén je základ

Je to především díky vylepšenému dezénu, díky kterému se Michelin Pilot Sport 4 neustále přizpůsobuje povrchu a drží optimální stopu – zde Michelin využil zkušenosti získané v závodech formule E nebo v seriálu mistrovství WRC vozů.

Použitím hybridního aramidovo-nylonového pásu naučil výrobce novou pneumatiku skvěle poslouchat pokyny vycházející od řidiče. Odezva na řízení je mimořádná a přesná. Inovovaná pryžová směs zase pneumatiku udrží na silnici i za silného deště a zajišťuje vysokou míru bezpečnosti celé posádce.

Porsche a Michelin – spojení, které trvá již více než 50 let.

Co ještě umí?

Pneu má opravdu výjimečné brzdné vlastnosti, díky širokým a hlubokým podélným drážkám pro odvod vody z kontaktní plochy se minimalizuje riziko aquaplaningu. Velký kilometrový nájezd není u pneumatik Michelin překvapením, ale tady jsou hodnoty ještě lepší. Pneumatiky byly vyvinuty ve spolupráci s nejvýznamnějšími výrobci automobilů, z nichž někteří je osazují na své sportovní vozy již z prvovýroby.

Ovládnou i závodní trať

Tyto pneumatiky mají také sportovnější variantu, a to model Michelin Pilot Sport 4S. Našli bychom je například na nových vozech Ferrari či Mercedes AMG, jsou schváleny i pro užití na trati. Jejich výkonnostní charakteristiky jsou esencí toho nejlepšího z předchozích modelů a obrovského know-how a zkušeností ze závodů.

 

Tyhle dva modely jsou to nejlepší, co Michelin v současné době nabízí. Několik prvních míst z testů renomovaných motoristických organizací i časopisů dokazuje nekompromisní kvalitu těchto běhounů. Důvěra významných automobilek i mnoha spokojených řidičů zavazuje, což Michelin motivuje k dalšímu intenzivnímu výzkumu a posouvání hranic technologií i materiálů. Jak je v nabídce Michelin vidět, daří se mu to nejenom u těchto dvou modelů pneumatik.

 

Zdroj foto: Wikimedia.org

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.