Obytný vůz? Obvykle je lepší si ho půjčit

Češi v posledních letech „znovuobjevili“ karavaning. Na dovolenou s obytným autem či s přívěsem vyráží čím dál více lidí, a pro většinu nejde o jednorázovou záležitost. Kdo k dovolenkování s karavanem přičichne, pravděpodobně tomuto svobodnému způsobu cestování nadobro propadne. Pokud si to chcete letos vyzkoušet i vy, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, proč byste si měli obytný vůz půjčit.

Obytný vůz, nebo přívěs?

V prvé řadě budete muset vyřešit otázku, zda zvolit obytný vůz, nebo přívěs. Obojí má svá pro i proti – obytné auto umožňuje cestování vyšší rychlostí, což se projeví především při překonávání delší vzdálenosti. Zároveň je praktičtější i z pohledu méně zkušeného řidiče, protože jízda s přívěsem může leckomu působit potíže. A za zmínku stojí i další výhody – v obytném autě lze poměrně nenápadně přespati mimo kemp.

Co se týče přívěsu, výhody spočívají v o něco větším vnitřním prostoru (ovšem není pravidlem – záleží na konkrétním modelu) a možnosti odpojit ho od automobilu a vydat se na výlet bez něj. V případě přívěsu však musíte disponovat dostatečně výkonným osobním vozem, ideálně s pohonem 4×4.

Proč si „obytňák“ půjčit?

Pořizovací cena obytného auta není zrovna zanedbatelná. U staršího modelu zase musíte počítat s vyššími náklady na servis a údržbu. Takže pokud právě nemáte několik set tisíc korun bokem, nezbude vám, než využít pronájem obytných vozů.

Dobrou volbou je například specializovaná půjčovna obytných vozů Autobyt, v jejíž nabídce najdete špičkové modely značky Ixeo. Ceny jsou přijatelné a při zapůjčení na dobu nad 20 dní dostanete individuální sazbu.

Půjčovna Autobyt zároveň umožňuje zaparkování osobního vozu ve firemním areálu a zapůjčení elektrocentrály, člunu Kolibri, kajaku Pointer K2 či grilu na dřevěné uhlí. Více se dozvíte na autobyt.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.