Obytný vůz? Obvykle je lepší si ho půjčit

Češi v posledních letech „znovuobjevili“ karavaning. Na dovolenou s obytným autem či s přívěsem vyráží čím dál více lidí, a pro většinu nejde o jednorázovou záležitost. Kdo k dovolenkování s karavanem přičichne, pravděpodobně tomuto svobodnému způsobu cestování nadobro propadne. Pokud si to chcete letos vyzkoušet i vy, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, proč byste si měli obytný vůz půjčit.

Obytný vůz, nebo přívěs?

V prvé řadě budete muset vyřešit otázku, zda zvolit obytný vůz, nebo přívěs. Obojí má svá pro i proti – obytné auto umožňuje cestování vyšší rychlostí, což se projeví především při překonávání delší vzdálenosti. Zároveň je praktičtější i z pohledu méně zkušeného řidiče, protože jízda s přívěsem může leckomu působit potíže. A za zmínku stojí i další výhody – v obytném autě lze poměrně nenápadně přespati mimo kemp.

Co se týče přívěsu, výhody spočívají v o něco větším vnitřním prostoru (ovšem není pravidlem – záleží na konkrétním modelu) a možnosti odpojit ho od automobilu a vydat se na výlet bez něj. V případě přívěsu však musíte disponovat dostatečně výkonným osobním vozem, ideálně s pohonem 4×4.

Proč si „obytňák“ půjčit?

Pořizovací cena obytného auta není zrovna zanedbatelná. U staršího modelu zase musíte počítat s vyššími náklady na servis a údržbu. Takže pokud právě nemáte několik set tisíc korun bokem, nezbude vám, než využít pronájem obytných vozů.

Dobrou volbou je například specializovaná půjčovna obytných vozů Autobyt, v jejíž nabídce najdete špičkové modely značky Ixeo. Ceny jsou přijatelné a při zapůjčení na dobu nad 20 dní dostanete individuální sazbu.

Půjčovna Autobyt zároveň umožňuje zaparkování osobního vozu ve firemním areálu a zapůjčení elektrocentrály, člunu Kolibri, kajaku Pointer K2 či grilu na dřevěné uhlí. Více se dozvíte na autobyt.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *