Ojeté vozy z autobazarů: Stočené kilometry a nejasný původ

Rozhodli jste se, že obnovíte vozový park, ale nemáte dostatek finančních prostředků na pořízení nového vozu? Anebo se vám investice do nového auta jeví jako zbytečná, protože v momentě, kdy si ho pořídíte, spadne jeho cena? Pak přijměte fakt, že koupě ojetiny z autobazaru není bez rizika a v případě individuálně dovážených vozidel hrozí ještě více problémů.

I v zahraničí se stáčí o sto šest

Počet dovážených ojetin průběžně roste a stejně tak i podíl automobilů starších 10 let. K největším nešvarům patří stočený tachometr. Odborníci z Cebia na vzorku testovaných vozidel z Dánska zjistili, že údaje na tachometru neodpovídají skutečnosti u 60 % z nich. Tachometry byly průměrně stočeny o 82 tisíc kilometrů, v extrémním případě pak o téměř 200 tisíc kilometrů.

Fenomén stáčení kilometrů tak rozhodně není doménou českého trhu s ojetinami. Naopak se zdá, že importovaná vozidla bývají stočena ještě více.

K dalším častým rizikům patří různé „omlazovací“ metody. Bourané automobily prochází zkrášlovací a maskovací kůrou, což se může ve finále výrazně prodražit na nečekaných výdajích za opravy.

Cebia zároveň zjistila, že třetina dovážených vozidel pochází z jiné země, než prodejci uvádí. Deklarovaný původ ze západoevropských zemí není zárukou, že vozidlo nebrázdilo silnice v jižní či jihovýchodní Evropě. Některé ojetiny dokonce pochází ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Ojetá auta s garancí od Das WeltAuto

Chcete-li se výše uvedeným rizikům vyhnout, sáhněte sice po dražším ale kvalitnějším voze s průkaznou historií. Sázkou na jistotu je například program ojetých vozů koncernu Volkswagen Das WeltAuto. Nabízí vozidla jasného původu, se známou a doloženou servisní historií, a navíc s nadstandardními zárukami a službami.

K největším přednostem vozů z programu Das WeltAuto patří skutečná záruka (základní na motor, rozvodovku a převodovku, rozšířená pak na 12 komponentů), garantovaný stav kilometrů, záruka mobility a možnost výhodného financování a pojištění. Bližší informace a aktuální nabídku čítající přes 3000 vozidel najdete na www.dasweltauto.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.