Praktické vlastnosti i výjimečný design. To je nová Škoda Octavia IV

Představovat si škodu Octavia by bylo nošením dříví do lesa. Patří k jedněm z nejpopulárnějších vozů, které můžete u nás potkat na cestách. Aktuálně nastupuje již čtvrtá generace tohoto automobilu, která toho přináší opravdu hodně. Zejména pak to, co jsme u škodovky dosud až tak neviděli, a sice netradičně bohatou výbavu, ale také opravdu dospělý design, který dělá z Octavie reprezentativní auto. Pojďme se na tuto novinku podívat blíže.

Reprezentativní design

Jak jsme již řekli v úvodu, Octavia už není pouze pracantem. Dokáže být také reprezentativní, a tedy oslovit i ty zákazníky, kteří očekávají od automobilu něco více. Nová Škoda Octavia 4 je stále konzervativním vozem, ale zároveň se svébytným a dospělým designem. Ten je mnohem dynamičtější a agresivnější, tak jak velí současný designový trend.

Nechybí praktičnost

Design se povedl, ale bez praktické stránky by to už nebyla Octavia. Naštěstí v tomto ohledu zůstává svému jménu vůz věrný a dokonce nabízí ještě více. Jak je už zvykem prakticky u všech automobilů, také Octavia meziročně narostla. Její délka je o 19 mm větší než předchůdce, přičemž varianta kombi je delší o 22 mm. Protože narostly rozměry, je větší také zavazadelník, který pojme aktuálně 640 l.

Moderní technika a příznivá cena

Velkou výhodou nového modelu je skutečnost, že toho je hodně už v základní výbavě. Vůz si přitom můžete pořídit hned v několika variantách výbavy. Rozhodně je patrné, že konstruktéři se soustředili na moderní prvky výbavy, kde můžete najít například:

  • Head-up displej
  • Hlasové ovládání

Samotná jízda je ve jménu vysoké bezpečnosti, a to díky různým asistentům, a to například ty pro vyhýbání překážkám či aktivní ochrana chodců a cyklistů. Velmi zajímavá je rovněž i základní cena Octavie, kdy ceník nové Škody Octavia 4 nám říká, že za základní výbavu AMBITION zaplatíte 596 900 Kč. S ohledem na bohatou základní výbavu je to rozhodně zajímavá nabídka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.