S vypůjčenou dodávkou zvládnete stěhování svépomocí

Patříte k lidem, kteří se raději spoléhají sami na sebe? Pokud vás v dohledné době čeká stěhování, možná vám naskakuje husí kůže při představě, že všechno nepůjde podle plánu. Nebojte, stačí se na akci náležitě připravit a nepodcenit ani zdánlivě nepodstatné detaily. Natožpak zapůjčení dodávky, jež se stane vaším věrným společníkem. Následující tipy vám ušetří spoustu starostí.

Proč se neobejdete bez dodávky?

Technicky vzato by se bez ní možná obešli – ale skutečně chcete absolvovat nespočet jízd osobákem, do kterého se vejde jen zlomek vašich věcí? Neušetříte čas ani peníze a vaše nervy budou po celou dobu nadranc. Budete celou dobu ve stresu, zda se vám do auta vejde větší kus nábytku. A co si budeme povídat, některé kusy nepojme (po rozmontování!) ani jinak objemné kombi.

Zapůjčení dodávky je ve všech směrech praktičtější a ve výsledku i mnohem levnější. Například tato půjčovna dodávek Praha ho nabízí již od 450 Kč na den.

Dodávka od kamaráda, nebo z půjčovny?

Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo vám bez reptání půjčí vlastní dodávku zdarma, určitě tuto možnost nezatracujte. Nicméně se ujistěte, zda je vozidlo v dobrém stavu a havarijně pojištěno. A pak jen doufejte, že je váš známý/kamarád natolik spolehlivý, aby vám bezprostředně před stěhováním zapůjčení neodřekl.

Naproti tomu se na solidní půjčovnu můžete spolehnout na sto procent. Jak ji poznáte? Pro výše uvedenou firmu jsou samozřejmostí jak pojištění vozu (způsobíte-li nehodu, o vše se postará asistenční služba), tak vynikající technický stav vozidla. Mimo to se lze domluvit i na zapůjčení dodávky s řidičem – pro případ, že byste si na řízení netroufli. Součástí příslušenství jsou veškeré stěhovací pomůcky – rudl, pojezdový vozík, stěhovací popruhy, stěhovací háky. V zimě zase oceníte sněhové řetězy.

Velikost dodávky hraje klíčovou roli

Mějte na paměti, že stěhování s menší dodávkou není příliš efektivní. Čím větší vozidlo si zapůjčíte, tím méně cest absolvujete a nebudete muset rozmontovávat rozměrnější kusy nábytku. Na dodavky.online najdete automobily značky Ford Transit typů LWB a MWB. K řízení není zapotřebí speciální řidičské oprávnění – vystačte si s řidičským průkazem pro skupinu B.

Dodávky Ford Transit se vyznačují dobrou ovladatelností a nízkou spotřebou. Bez předchozích zkušeností je přesto jistější vozidlo předem projet na méně frekventovaném místě a případně vyzkoušet manévrování na menší ploše (především couvání) na opuštěném parkovišti. Pro řidiče, který je zvyklý na malá auta, může být přesedlání do největší varianty L3H3 skokem do neznáma. Přeci jen hovoříme o pracantovi s ložnou plochu o délce 325 cm.

Proč využít zapůjčení právě od dodavky.online?

Rozhodli jste se pro stěhování vlastními silami a zvažujete, že se obrátíte na půjčovnu dodávek dodavky.online? Vozidla v perfektním technickém stavu jsme zmínili výše, ale nabízí se i další důvody, proč kontaktovat právě tuto pražskou firmu: nachází se na dostupném místě (nedaleko od Nákladového Nádraží Žižkov – Praha 3, nabízí možnost hlídaného parkování vozu zákazníka (a to zcela zdarma), funguje nepřetržitě a neomezuje zapůjčení pouze na ČR – s dodávkou opatřenou dálniční známkou můžete vyrazit kamkoliv v rámci EU.

Věděli jste, že máte nárok na volno?

Dle zákoníku práce (§ 199) má zaměstnanec v určitých případech nárok na pracovní volno. Mimo jiné k nim patří také stěhování, pokud se stěhuje kvůli zaměstnavateli. Jinými slovy – pokud se budete stěhovat z pracovních důvodů, máte ze zákona nárok na volno po nezbytně nutnou dobu (nejvýše 2 dny). Se souhlasem zaměstnavatele pak samozřejmě i na delší dobu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.