Špičkové letní pneumatiky (ne)jen pro sportovní jízdu: 4 x top modely pro rok 2016

Potrpíte si na kvalitní obutí? V tom případě jsou horké novinky určeny právě pro vás. Přední výrobci neusínají na vavřínech a vyvíjejí nové technologie. První na ráně jsou prémiové modely pneumatik. Představíme vám nejnovější kousky, které v nezávislých testech získaly velmi slušné hodnocení.

Continental SportContact 6

V prestižním testu německého deníku AutoBild Sportcars získal model Continental SportContact 6 první místo. Podobně jako předchozí pneumatiky této řady, i nejnovější verze nabízí vynikající vlastnosti. Za zmínku stojí především technologie Black Chili – označuje unikátní směs pro extrémní přilnavost ve vysokých rychlostech. Dále pak funkce Force Vectoring pro optimální rozložení hnacích sil a konečně i Aralon 350 pro lepší jízdní stabilitu.

Firma Continental je stálicí na trhu a vynikající sportovní pneumatiky vyrábí již přes 20 let. A to je dost dlouhá doba na to, aby nasbírala dostatek zkušeností a mohla vyrábět dezény pro nejrychlejší auta.

continental_sportcontact_6__

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Goodyear je synonymem pro americkou kvalitu. Ve vývojovém centru se protentokrát zrodil dezén, který ocení i nejnáročnější řidiči. Chcete-li mít kontrolu vozu pevně v rukou, vsaďte na pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, které získaly druhé místo v testu letních pneu pro rozměr 225/45 R17 – GTÜ. Goodyear vývoji tohoto modelu věnoval spoustu úsilí – více než 5 tisíc interních testů, 36 tisíc hodin vývoje a přes 330 tisíc najetých kilometrů. Výsledek hovoří za vše, jedná se o jedny z nejlepších sportovních pneumatik, které jsou aktuálně k mání.

goodyear_eagle_f1_asymmetric_3__1

Dunlop Sport Maxx RT II

Činili se také profesionálové z vývojového střediska společnosti Dunlop. Pro sportovně založené řidiče připravili revoluční směs běhounu s trakční složkou na bázi pryže pro vynikající adhezi na mokru i za sucha. Nové „Dunlopky“ – model Sport Maxx RT II disponují skvělými vlastnostmi v zatáčkách, čímž se podstatně liší od předchozí řady. Pneumatiky ve všech testech dosahují špičkových výsledků.

dunlop_sp_sport_maxx_rt2___1

Michelin Pilot Sport 4

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 jsme si nenechali nakonec náhodou. Ne nadarmo se říká, že závěr patří těm nejlepším – v případě tohoto obutí hovoříme o plášti s nekompromisními jízdními vlastnostmi. Jinak také o kombinaci bohatých zkušeností se závody WRC a Formule E. „Mišelínky“ se chlubí technologií Dynamic Response (aramidovo-nylonový pás), která z auta udělá naprosto poslušný stroj. Ve srovnání s předchozí generací stojí za zmínku také výrazně lepší chování na mokré vozovce. Mimo to také dlouhá výdrž a zachování bezpečnostních parametrů. Tato UHP pneumatika se opravdu povedla!

michelin_Pilot_Sport4__

Ať už si nakonec vyberete kterýkoliv model, nebudete svého rozhodnutí litovat. Všechny pneumatiky seženete za výhodnou cenu na www.pneumatiky.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *