Špičkové letní pneumatiky (ne)jen pro sportovní jízdu: 4 x top modely pro rok 2016

Potrpíte si na kvalitní obutí? V tom případě jsou horké novinky určeny právě pro vás. Přední výrobci neusínají na vavřínech a vyvíjejí nové technologie. První na ráně jsou prémiové modely pneumatik. Představíme vám nejnovější kousky, které v nezávislých testech získaly velmi slušné hodnocení.

Continental SportContact 6

V prestižním testu německého deníku AutoBild Sportcars získal model Continental SportContact 6 první místo. Podobně jako předchozí pneumatiky této řady, i nejnovější verze nabízí vynikající vlastnosti. Za zmínku stojí především technologie Black Chili – označuje unikátní směs pro extrémní přilnavost ve vysokých rychlostech. Dále pak funkce Force Vectoring pro optimální rozložení hnacích sil a konečně i Aralon 350 pro lepší jízdní stabilitu.

Firma Continental je stálicí na trhu a vynikající sportovní pneumatiky vyrábí již přes 20 let. A to je dost dlouhá doba na to, aby nasbírala dostatek zkušeností a mohla vyrábět dezény pro nejrychlejší auta.

continental_sportcontact_6__

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Goodyear je synonymem pro americkou kvalitu. Ve vývojovém centru se protentokrát zrodil dezén, který ocení i nejnáročnější řidiči. Chcete-li mít kontrolu vozu pevně v rukou, vsaďte na pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, které získaly druhé místo v testu letních pneu pro rozměr 225/45 R17 – GTÜ. Goodyear vývoji tohoto modelu věnoval spoustu úsilí – více než 5 tisíc interních testů, 36 tisíc hodin vývoje a přes 330 tisíc najetých kilometrů. Výsledek hovoří za vše, jedná se o jedny z nejlepších sportovních pneumatik, které jsou aktuálně k mání.

goodyear_eagle_f1_asymmetric_3__1

Dunlop Sport Maxx RT II

Činili se také profesionálové z vývojového střediska společnosti Dunlop. Pro sportovně založené řidiče připravili revoluční směs běhounu s trakční složkou na bázi pryže pro vynikající adhezi na mokru i za sucha. Nové „Dunlopky“ – model Sport Maxx RT II disponují skvělými vlastnostmi v zatáčkách, čímž se podstatně liší od předchozí řady. Pneumatiky ve všech testech dosahují špičkových výsledků.

dunlop_sp_sport_maxx_rt2___1

Michelin Pilot Sport 4

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 jsme si nenechali nakonec náhodou. Ne nadarmo se říká, že závěr patří těm nejlepším – v případě tohoto obutí hovoříme o plášti s nekompromisními jízdními vlastnostmi. Jinak také o kombinaci bohatých zkušeností se závody WRC a Formule E. „Mišelínky“ se chlubí technologií Dynamic Response (aramidovo-nylonový pás), která z auta udělá naprosto poslušný stroj. Ve srovnání s předchozí generací stojí za zmínku také výrazně lepší chování na mokré vozovce. Mimo to také dlouhá výdrž a zachování bezpečnostních parametrů. Tato UHP pneumatika se opravdu povedla!

michelin_Pilot_Sport4__

Ať už si nakonec vyberete kterýkoliv model, nebudete svého rozhodnutí litovat. Všechny pneumatiky seženete za výhodnou cenu na www.pneumatiky.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.