TOP 5 nejlepších hifi sestav pro karavany a obytné vozy

Nejenom v klasických osobních automobilech může najít využití kvalitní autorádio a kvalitní reproduktory. To stejné můžete vybírat i v případě, kdy máte obytný vůz, nebo karavan. Mezi nejvyužívanější dnes patří vozy značky Fiat Ducato, do kterých jsou moderní hi-fi systémy a skvělá autorádia instalována nejčastěji. To ale neznamená, že byste si dokonalý poslech hudby nemohli dopřát v obytných vozech jiných značek. Podívejte se s námi na to, jaké hi-fi sestavy patří aktuálně mezi to nejlepší.

Začínáme kvalitním autorádiem

Pokud máme doporučit ty nejlepší hi-fi sestavy pro karavany a obytné vozy, je nutné začít tím, že si zvolíte správné autorádio. To by mělo být nezbytností jak s ohledem na to, jakou kompatibilitu nabídne při přehrání různých formátů hudby, tak i s ohledem na to, že dokáže celý obytný automobil doslova přetvořit na zajímavé multimediální centrum. Pokud se podíváme na modely konkrétní, tak rozhodně nesmíme opomenout autorádio Kenwood DMX-100BT. Tento model zaujme nejenom svým designem s dominujícím displejem o velikosti 6,8 palců. Tento model zaručeně zaujme i tím, že můžete využít jeho praktický USB vstup, stejně jako není problém spárovat s ním mobilní telefon pomocí technologie Bluetooth. Pokud jde o výkon, tak potěší kvalitní zesilovač, nebo i unikátní Funkce Bass Boost. Neméně kvalitní volbou v tomto směru je také Macrom AV jednotka, což je unikátní multimediální přehrávač, který zaujme dotykovým displejem o velikosti 6,2 palce, širokou podporou různých formátů, nebo řadou dalších pozitivních funkcí. Sem řadíme třeba vestavěný GPS modul, funkci Bluetooth, stejně jako třeba mini USB vstup, nebo i slot pro paměťové karty. To vše nabídne model s typovým označením M-DL5000.

U dané AV jednotky ještě zůstaneme, jelikož musíme zmínit, že dalším naším dobrým tipem je rozhodně i Macrom AV jednotka M-DVD5566. Jak je patrné, už samotné typové označení jasně ukazuje, že se jedná o vylepšenou verzi předchozí možnosti. Díky své univerzálnosti se také hodí jak do karavanů, tak i obytných vozů. Pokud se podíváme na primární využitelné vlastnosti, je to třeba DVD mechanika, USB vstup v přední části, slot pro SD paměťové karty, stejně jako nechybí například ani funkce Bluetooth a handsfree modul. Lákadlem je též GPS navigace. Tu konkrétně můžete najít i u posledního představeného modelu autorádia, kterým je autorádio Alpine INE-W990BT. Právě kvalita dané značky je důvodem, proč nebudete zklamáni. K tomu přidejme i celkem ucházející cenu, která je s ohledem na funkce velmi dobrá. A proč doporučujeme právě tento model? Je to pro dotykový displej o velikosti 6,1 palce, pro výkon 4x45W, stejně jako pro USB vstup, nebo pro možnosti bezdrátového připojení pomocí Bluetooth. Dále nechybí ani dnes tolik praktický GPS modul, nebo unikátní aplikace s označením TuneIt App. Ta dokáže zajistit třeba přístup na Facebook, nebo přehrávání vašich dat přímo z mobilního telefonu Apple, nebo ze zařízení iPod.

Bez reproduktorů to nepůjde

Hi-fi sestavy pochopitelně nebudou kompletní bez doporučení kvalitních reproduktorů. Pokud vás zajímá, co vše doporučujeme, zde jsou naše tipy. Reproduktory MTX Audio TRS654 jsou naším tipem číslo jedna. Nabízejí trvalý výkon RMS o hodnotě 65 a špičkový výkon 240. Zaujmou ale i celkem povedeným designem. Druhým naším tipem jsou reproduktory MB Quart QS165. Jejich maximální výkon je 180 W. Lákadlem je rozhodně i možnost klasického připojení na autorádio, bez použití různých zesilovačů. A to díky tomu, že mají nižší impedanci.

Pokud si potrpíte na velmi vysokou kvalitu, potom zaručeně nesmíte opomenout náš třetí tip, kterým jsou reproduktory Hifonics VX6.2E. Ty spadají do série Vulcan, která je kombinací velmi vysoké kvality a přitom celkem ucházející cenové dostupnosti. Pokud máte lehce omezený rozpočet, ale zároveň se nechcete spokojit s obyčejným průměrem a hledáte něco skutečně dobrého a kvalitního, potom si buďte jisti, že toto je směr, se kterým chybu rozhodně neuděláte. A to stoprocentně. Kvalitou však nijak nezklame ani náš poslední tip, kterým jsou reproduktory HERTZ DSK 165.3. Jejich maximální výkon je 160 W a jejich RMS výkon je také dobrých 80 W. I u nich můžeme s klidným svědomím říci, že jako součást hi-fi systému v obytných vozech nezklamou. Při výběru jakýchkoliv výše popsaných reproduktorů pochopitelně doporučíme hledět i na jejich rozměry. Je nutné, aby jejich velikost odpovídala dostupným rozměrům ve vašem obytném voze. Menší velikost nevadí, jelikož zde vám pomohou rámečky, které zmíníme níže. Problém nastane, půjde-li o velikost větší.

Co dále chybí?

Od každého od nás máte čtyři kombinovatelné tipy. A kde je ten pátý? Ten se samozřejmě týká všech doplňkových věcí, které můžete potřebovat. Pokud máte v plánu instalaci právě do zmíněného modelu Fiat Ducato, hodit se vám bude kvalitní 2DIN redukční rámeček, díky kterému bude zvolené rádio do montážního otvoru dokonale pasovat. Dále nezapomínejte ani na řadu dalších nezbytných doplňkových věcí. Co je při realizaci hi-fi soustavy také nezbytné, to jsou i kvalitní podložky pod reproduktory. Dále už je to jenom poslední a pochopitelně také velmi nutná věc. Jsou to veškeré kabely, konkrétně potom konektory na repro, které díky existujícím redukcím zajistí, že vzájemné propojení bude jednoduché a dá se říci, že ho může zvládnout i ten, kdo to dělá poprvé. Stačí se jenom držet návodu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.