Top Gear končí, BBC přišla o svůj klenot

Nejpopulárnější motoristický pořad všech dob Top Gear končí. Britská televize BBC rozvázala kontrakt s Jeremy Clarksonem, který napadl produkčního. Clarkson měl prý hlad po dlouhém natáčení, ovšem produkční mu jídlo a pití odmítl poskytnout. Poté měl oblíbený moderátor slovně i fyzicky napadnou člena štábu. Samotný moderátor to popřel. Jeho kolegové si rovněž nemyslí, že tento incident byl tak vyhrocený , jak se popisuje v médiích. Není to však poprvé, co Jeremy Clarkson překročil meze. Často se vyjadřuje velmi otevřeně o všem aktuálním. Paradoxně právě  to však přináší kýženou sledovanost.

A co je zajímavější, Clarkson současný formát Top Gearu v podstatě vymyslel. BBC si díky tomu přišla ročně na miliardu korun a sledovanost se pohybovala okolo 500 milionů diváků. Top Gear navíc má svou verzi v dalších zemích, například v USA, Německu, Francii nebo Austrálii. Kolegové James May a Richard Hammond odmítli v Top Gearu nadále setrvat bez svého dlouholetého kamaráda. 4. 4. 2015 bylo oficiálně ukončeno vysílání jednoho z neslavnějších pořadů posledních let. Samotní moderátoři nadále píší o autech v magazínu, avšak není úplně vyloučeno, že se časem objeví nová motoshow. Kromě testování aut Top Gear zabrousil také do specifických míst naší planety, nechal slavné osobnosti závodit na okruhu nebo se moderátoři pokoušeli vytvořit vlastní auta, čí závodit.

BBC tak s definitivní platností přišla o svůj klenot. Nutno podotknout, že zahraniční produkce nejsou zdaleka tak úspěšné a kvalitní jako britský originál.

Foto: metro.co.uk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.