Hyundai v Nošovicích zvyšuje kapacitu výroby a přibírá nové zaměstnance

Z nošovického závodu automobilky Hyundai od ledna 2015 vyrazilo do světa přes 80 000 nových aut této jihokorejské značky. Podnik najme další pracovníky, protože zároveň stoupla rychlost výrobních linek. Za hodinu by měly linky vyrobit až 66 automobilů. Poptávka i nabídka jsou velmi dobré a Hyundai tak svítá na ještě lepší časy.

Podnik a jeho subdodavatelské služby dohromady zaměstnávají přes 10 000 lidí. Zájem o „české“ vozy je také v zahraničí. Značnou část odebírá Velká Británie, Německo, Španělsko a Itálie. Česká republika je celkově na pátém místě v žebříčku exportu.

Mezi nejpopulárnější a nejprodávanější patří v současnosti modely řady i, ix. Elantra, Santa Fe, Genesis a H-1 a Veloster. Nejsme však sami, kdo vyrábí asijské vozy – na Slovensku se vyrábí auta konkurenční automobilky Kia.

Nošovická továrna je v provozu od roku 2008. Její název nese jméno Hyundai Motor Manufactoring Czech. Další závody se nacházejí v zahraničí např. v Jižní Korei, Čině nebo USA. Značka vznikla v roce 1947.

Foto: hyundai-motor.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.