Parkování u letiště v Praze: Proč ho využívat a jak najít to nejvýhodnější?

Proč se k moři trmácet mnoho hodin autem nebo autobusem, když lze takřka za hubičku cestovat letecky? S ohledem na nízké ceny letenek je opravdu zbytečné ztrácet čas nepohodlným a méně bezpečným cestováním. Na druhou však příznivci létání řeší jeden nepříjemný problém, který spočívá v parkování u letiště. Stalo se to i vám a váhali jste, zda se k letištní hale raději nepřepravit jinak? Prozradíme vám, jak najít vhodné parkoviště u letiště za pár minut!

Proč parkovat u letiště?

Předtím, než vám prozradíme, kde hledat ideální parkování u letiště v Praze, se podělíme o důvody, které by vás měly přesvědčit o tom, že se parkovat u letištní haly vyplatí.

Mezi hlavní výhody patří srovnatelná nebo nižší cena, kterou by vás stála doprava taxíkem. Možná vás to překvapí, ale za pronájem stání u letištní haly v 90 % případů zaplatíte ještě méně než za cestu taxi (počítejte s tím, že zaplatíte za cestu tam i zpět).

Parkovací plochy bývají oplocené, monitorované kamerovým systémem a většinou i hlídané fyzickou ostrahou. Zaparkujete-li svůj vůz na zabezpečeném parkovišti (které je navíc pojištěné), nebudete riskovat odcizení vozu v době vaší nepřítomnosti. Jen pro zajímavost – v roce 2014 bylo nahlášeno více než 11 tisíc krádeží automobilů. Za zmínku však stojí také „nenechavci“ a vandalové, kteří se mohou na vašem plechovém miláčkovi vyřádit. Na hlídaném parkovišti nic takového nehrozí.

Připočítáte-li k výše uvedeným důvodům ochranu před přírodními katastrofami, minimalizaci rizika zpoždění (nebudete odkázání na dopravce a k letištní hale dorazíte dle plánu) a konečně i celkový komfort, není co řešit.

Jak hledat nejlepší parkování?

Vraťme se zpět k samotnému hledání parkoviště u letiště Praha. To je díky internetu velmi snadné a s pomocí praktického porovnávače Parkingunit.com najdete nejlepší nabídku okamžitě. Srovnávač parkování je zdarma a funguje následovně:

  1. Navolíte datum a čas příjezdu
  2. Vyberete si ze seznamu parkovišť takovou nabídku, která vyhovuje vašim požadavkům (cena, vzdálenost, hodnocení uživatelů…)
  3. Provedete rezervaci

Všechna parkoviště u letiště v Praze mají vlastní profil, na kterém nechybí otevírací doba, přesná popis nabízených služeb, mapa a uživatelské recenze.

Při výběru parkování nehleďte jen na cenu

Pokud vás v rámci minimalizace cestovních nákladů zajímají nejlevnější parkovací stání, zaměřte se i na další kritéria. Neméně podstatná je vzdálenost parkoviště od letištní haly. Opravdu se vyplatí úspora několika stokorun, když můžete zaparkovat o několik kilometrů blíže k letišti? Ve finále rozdíl ceny tak jako tak doplatíte za taxi a v případě dopravy autobusem zase budete muset počítat s větší časovou rezervou.

You may also like...

1 Response

  1. Jenda napsal:

    T a stránka parkingunit.com je opravdu vážně dobrá, jsou tam snad všechna parkoviště, jako třeba tady to: http://www.zaparkujteuletiste.cz a to se mi na tom líbí, že i přes to, že se jedná o konkurenci, tak stejně je vše na jednom webu :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.