Jak si správně vybrat autoškolu?

Rozhodli jste se, že už nebudete chodit po svých a přestanete využívat pomalou a přeplněnou MHD? Pak nezbývá, než se vydat do nejbližší autoškoly. Beztak nabízí kurzy za bezkonkurenční ceny, takže není co řešit… Anebo je? Vybírat autoškolu pouze na základě nejnižší ceny není moc dobrý nápad. Cena jde většinou ruku v ruce s kvalitou služeb a bez důkladné přípravy budou vaše první kilometry na silnici velmi nebezpečné. Připravili jsme pro vás několik tipů, které se vám budou při výběru autoškoly hodit. Prozradíme vám, co by měla nabízet opravdu kvalitní autoškola.

Co se skrývá za nízkou cenou?

Autoškola není běžným spotřebním zbožím a úspora se může krutě vymstít. Nedostatečný výcvik budiž příčinou špatných řidičů, kteří jsou nebezpeční sobě i ostatním účastníkům provozu. Nízká cena se obvykle podepíše na délce výukových hodin (ze zákona musí trvat 45 minut), chybějícím trenažéru či dokonce hodinách teorie. A aby toho nebylo málo, některé autoškoly sice lákají na nejnižší cenu, kterou však nakonec navýší o další položky. Zde se můžete podívat, jak má vypadat přehledný ceník autoškoly.

Na co si dát pozor?

Chcete-li si vybrat autoškolu správně, zaměřte se na délku a rozsah kurzu. Standardní výuka pro skupinu B trvá 2 – 3 měsíce a její součástí musí být praktické jízdy (28 hod), teoretické hodiny (10 hod) a zdravotní příprava. Studenti nesmí absolvovat více než 2 praktické hodiny denně, které se následně zapíší do výkazu jízd.

Podstatný je i přístup instruktorů. Vyberte si autoškolu, ve které působí zkušení učitelé s mnohaletou praxí a přívětivým přístupem. Ideální je absolvovat všechny jízdy s jediným instruktorem, který si vás bude pamatovat a lépe vás upozorní na chyby.

K dalším aspektům výběru kvalitní autoškoly patří také:

  • moderní a udržovaný vozový park
  • vhodné umístění autoškoly (jízdy v rušném provozu vám dají více než ploužení na venkově)
  • doporučení od známých

Tip na závěr: Pozor si dejte i při výběru autoškoly v případě, že vám jde pouze o kondiční jízdy pro zdokonalení.

You may also like...

1 Response

  1. Honza napsal:

    skvělý článek! 🙂 Hodně jsem při výběru autoškoly čerpal i zde http://www.autostudy.cz/blog/vsechny-autoskoly/ a díky radám z Vašeho článku jen se konečně rozhodl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.