Servis a plnění klimatizací jako součást pravidelné kontroly vozidla

Už dávno neplatí, že by klimatizace byla výbavou pouze exkluzivních vozů a dnes ji ve svém vozidle naleznete téměř každý řidič. Funkčnost klimatizace však nikdy není samozřejmostí a i tato část vozidla si žádá pravidelný servis a péči, aby správně fungovala. A jak často s klimatizací do autoservisu zamířit a na co si dát pozor během jejího používání?

Na pravidelný servis s klimatizací alespoň každé dva roky

Aby vaše klimatizace sloužila stále stejně efektivně, je nutné vždy před sezónou zkontrolovat její stav. Tato péče zahrnuje především vyčištění klimatizace, doplnění chladiva a vyřešení případných netěsností. Pravidelný servis jí poté věnujte minimálně dvakrát ročně.

Klimatizaci ve vozidle nezapomeňte pravidelně zapínat

Na stav klimatizace vozidla může dbát každý řidič během běžného užívání vozidla. Nejdůležitějším faktorem je klimatizaci pravidelně zapínat, a to i během zimy. Spuštění klimatizace jednou za čtrnáct dní zajistí potřebné promazání kompresoru. Sami tak můžete zabránit nevyžádanému zadrhnutí klimatizace. Pouze občasné používání klimatizace také může způsobit to, že kondenzovaná voda zůstane v soustavě ventilace a zapříčiní vznik plísně a nepříjemného pachu. Klimatizaci byste rovněž měli používat tak, aby rozdíl teplot mezi venkovním prostředím a vnitřním prostředí vozidla nebyl vyšší než 5°C. Soustředit se můžete také na vypínání klimatizace nejlépe 10 minut před koncem jízdy.

Plnění klimatizace v Praze a okolí za příznivé ceny

Plnění klimatizací v Praze a okolí se zabývá spolehlivý a kvalitní servis osobních a užitkových vozů Motogart. Kvalifikováni technici a mechanici se o vaší klimatizaci vozidla postarají v případě její kontroly, doplnění klimatizace či její dezinfekce za pomocí těch nejmodernějších značkových přístrojů na údržbu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.