O Volvo XC90 je nevídaný zájem. Důvody jsou však naprosto logické

Současná nabídka nových vozů na tuzemském trhu je více než široká. Jsou však automobilky, které dominují. Jednou z takových je Volvo, u které je nejoblíbenější model XC90. Právě tento dle společnosti Volvo Cars tvoří dokonce třetinu objednávek. Potvrzuje to i jeden ze známých dealerů této automobilky, kterým je Volvo České Budějovice. I zde má daný model zcela jasnou převahu. Hlavním důvodem je především unikátní designový směr, stejně jako využívání zcela nových technologií. Svou roli hraje i platforma SPA.

Jak se vozu daří?

Podíváme-li se na konkrétní čísla, je třeba zmínit, že aktuálně bylo přijato již 57 000 objednávek na tento vůz. Kapacita automobilky pro letošní rok přitom činí zhruba 50 000. Zájemci o automobil a jeho brzké dodání však nemusí být zklamáni, jelikož z důvodu vzrůstajícího zájmu byl v hlavní výrobní továrně Torslanda spuštěn třísměnný provoz. Zvýšený zájem se logicky podepisuje jak na vzrůstajících číslech celkové prodejnosti vozů, tak i na zvyšování tržeb. Ty byly v letošním půlroce 75 215 milionů SEK.

Výše uvedená čísla souvisí s celosvětovou prodejností vozu. Zůstaneme-li na naší půdě, je alokováno 310 z plánovaných 343 automobilů, které jsou pro český trh určeny. I zde tedy platí, že by případní zájemci neměli být zklamáni.

Dominuje špičková výbava

Že jsou hlavním důvodem úspěchu právě špičkové technologie, to potvrzuje také výbavový stupeň, o který je nejvyšší zájem. Konkrétně je to ten nejvyšší, tedy model s označením Volvo XC90 Inscription. Pro ten se aktuálně rozhoduje 76 procent všech zájemců, kteří o automobil projevili zájem. Uvažujete-li také nad novým vozem, současný směr automobilky Volvo rozhodně patří mezi ten, který by vás měl zajímat. Ideální cestou, jak se nejenom o zmíněném voze dozvědět více, je navštívit zmíněného dealera v Českých Budějovicích, kterým je společnost Mach Motors.

You may also like...

1 Response

  1. Auto napsal:

    Zajímavé bude, až se technologie použitá v těchto velkých autech začnou používat i u menších aut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.