Moderní užitkové vozy Multicar vynikají ve všech směrech

Má vůbec smysl představovat legendární víceúčelová vozidla značky Multicar? Vyrábí je společnost Hako Werke GmbH a ta vůbec první sjela z výrobní linky před více než 80 let. Pro „multikáry“ byl vždy typický jakýsi nadčasový koncept, což dokládá například typ M25. Co na tom, že se vyráběly ke konci 70. let, komunální služby je často využívají doposud. Do karet jim hraje i přítomnost náhradních dílů a samozřejmě celkové spolehlivost vozidel. My se však zaměříme na modernější modely, které se vyrábí v současnosti.

Využití vozů značky Multicar je skutečně pestré a mimo komunální sféru nachází uplatnění také v odpadovém hospodářství, zemědělství, stavebnictví a jiných oborech. Díky své kompaktnosti a nástavbám jde o neocenitelné pomocníky, na které uživatelé nedají dopustit.

Výrobce nikdy neusnul na vavřínech a vždy se věnoval průběžným inovacím. Během minulých dekád doznaly užitkové vozy nemalých změn, což dokládají nejnovější přírůstky do rodiny – vozy Multicar M27 a M31. Obě modelové řady jsou robustní i při zachování kompaktního a obratného charakteru. Multikáry jsou silné, variabilní a obstojí i v náročnějším terénu. Za zmínku však stojí také vysoká míra ergonomie, snadná údržba a úsporné motory.

Multicar M31 má několik „taháků“, které z ní činí bezkonkurenční multifunkční vozidlo do rozličného terénu. Díky třem flexibilním místům lze na multikáru připojit cca 300 různých nástaveb. To v praxi znamená, že jej lze využívat celoročně na opravdu široké spektrum činností. Zmínili jsme, že v moderních vozech Multicar tiše předou úsporné a silné motory – v M31 najdete špičkový turbodiesel, který plně odpovídá přísným normám EURO5. Šířka vozu je zanedbatelná (jen 1,63 m) a vzhledem k malému poloměru otáčení lze s multikárou manévrovat i ve velmi těsných místech. Kabina typu Space-Frame pojme 2 – 3 osoby.

Za pozornost však stojí také transportéry a úzkochodné nosiče nástaveb Multicar TREMO, který je ideálním pomocníkem při čištění ulic a cest.

Tip: Máte-li zájem o některý z vozů značky Multicar, nástavby nebo náhradní díly, obraťte se na odborníky z Unikont Group. Více na www.unikont.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.