Jak je to s letními pneumatikami? Přezout nemusíte, ale je to žádoucí

Řidiči se nevyhnou určitým povinnostem. Patří k nim také přezutí na zimní pneumatiky, a to v období od 1. listopadu do 31. března v případě, že je na pozemní komunikaci souvislá vrstva sněhu a ledu nebo námrazy, případně se dá předpokládat, že k těmto jevům během jízdy dojde. Ale jak je to s letním obutím? Žádný zákon, který by řidičům přikazoval přezout, neexistuje. Na druhou stranu je motorista sám proti sobě, bude-li jezdit celoročně na zimních pneumatikách.

Směs letních pneumatik odpovídá podmínkám, které panují během roku. Oproti tomu směs zimních pneu není určena pro provoz při teplotě nad cca 8° C. Obecně je jízda se zimními pneumatikami mnohem rizikovější. Letní pneumatiky propůjčují vozu optimální vlastnosti a zároveň mají výrazně kratší brzdnou dráhu. Navíc jsou úspornější a pomaleji se opotřebovávají. V podstatě není jediný logický důvod, proč nepřezout. Jízda na zimních pneumatikách není bezpečná ani ekonomická.

3 tipy na letní pneu

K tomu nejlepšímu, co je v současné době v segmentu letních pneumatik k mání, patří pneu Continental PremiumContact 6. Vyznačuje se maximálním brzdným výkonem na mokru, vysokým komfortem za jízdy a lepším handlingem během sportovní jízdy.

Levnější, ale přesto poměrně kvalitní pneu Barum Brilliantis 2 nabízí vysoký kilometrový výkon, vyšší bezpečnost v kritických situacích, nižší hlučnost a zvýšenou aquaplaningovou bezpečnost. Navíc také kratší brzdnou dráhu na mokré vozovce než předchozí model.

Nemáte-li peněz nazbyt, sáhněte po pneu Matador MP 16 Stella 2. Ekonomické řešení sice nenabízí tak vynikající vlastnosti jako dražší prémiové pneumatiky, ale přesto jsou na mnohem vyšší úrovni než předchůdce a rozhodně lepší variantou než jízda na zimních pneumatikách.

Které letní pneu zvolit?

Výběr je samozřejmě do značné míry otázkou financí. Pokud vám záleží na bezpečností jízdy a zároveň vyžadujete perfektní chování vozu, vyberte si pneu značky Continental. Nezapomeňte však, že ani ty nejlepší letní pneu vás nezachrání za každé situace. Proto předvídejte a jezděte opatrně i navzdory dobré viditelnosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.