Na co si dát pozor při výběru karavanu?

Máte rádi dovolenou plně ve vlastní režii, kdy nechcete platit cestovním kancelářím, které za vás všechno zajistí? Pokud navíc upřednostňujete cestu vlastním vozidlem, pak je nejlepší si pořídit obytné auto, respektive karavan. Jak na jeho výběr?

Proč zvolit karavan?

Lidé, kteří si pronajímají či rovnou koupí karavany, mají během dovolené daleko větší svobodu. Mohou cestovat po vlastní ose, nikdo jim nenařizuje, kde se zastavit, ubytovat, případně kam si udělat nějakou zajížďku. Je pouze praktické si udělat alespoň základní cestovní itinerář, případně si zamluvit stání v některém z kempů, kde je možné obytná auta postavit. S karavanem se ale bez problémů vyspíte i na volném prostranství. Všude tam, kde to není zakázané, tedy často i ve volné přírodě. V tom případě stačí dodržovat jen základní pravidla a normy dané oblasti. Karavany jsou zkrátka pro svobodně smýšlející osoby, jež mají rádi volnost pohybu.

Jak vybrat vhodný karavan?

Zvolit lze buď karavany, které se připojují k osobním vozidlům, druhou možností jsou obytná auta. V prvním případě je nutné si zjistit, jaká je maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla. Stačí se podívat do technického průkazu vašeho automobilu, kde požadovanou informaci naleznete.
Důležitou roli hraje velikost, potažmo pak vybavení. Nejlevnější karavany jsou vybavené jen střídmě. Počítá se totiž s tím, že je postavíte v kempu, kde je možné se připojit na elektřinu a vodu, přímo v kempu pak využíváte také sociální zařízení či restauraci. Chcete-li ale více svobody a nezávislosti, pak jsou vhodná obytná auta a karavany s plnou výbavou. S nimi pak nejste prakticky nijak omezeni. Velikost karavanu byste měli zvážit i dle toho, jak početnou rodinu máte. Ovlivní to počet lůžek uvnitř vozidla.
Karavany a obytná auta si lze i pronajmout. Prodejem, pronájmem a servisem se zabývá kupříkladu společnost Hykro.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.