Fajnšmekři na plecháčích nejezdí: Proč si pořídit alu kola?

Zaznamenali jste, že si spousta lidí z vašeho okolí dopřává jízdu v novém autě? Tak se pro jistotu podívejte ještě jednou a pozorněji. Vás soused nemá novou káru, jen si pořídil frajerské disky. Přítomnost alu kol dá automobilu úplně jiný rozměr. Ale opravdu se do nich vyplatí investovat? Pokud vás svrbí prsty a hledáte důvody, které vás utvrdí v tom, že liťáky stojí za to, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak se díky nim změní váš život.

Je libo lepší jízdní vlastnosti?

Myslet si, že si pořídíte nějaká alu kola a z vaší postarší oktávky bude rázem Batmobil, je samozřejmě naivní. Nicméně vhodně zvolené disky vozu skutečně prospějí. Anebo snad máte za to, že se závodí na litých kolech čistě pro parádu? Klíčovým faktorem jsou rozměry. Vybírejte obezřetně a vyhněte se příliš velkým kolům, ty totiž snižují maximální rychlost a akceleraci. Na druhou stranu vám to může v případě některých modelů úplně jedno.

Jinými slovy jde o to, zda preferujete styl, nebo jízdní vlastnosti. Budete-li respektovat hodnoty udávané výrobcem vašeho vozu, pak se spolehněte na to, že si díky větším a širším liťákům užijete jízdu jako nikdy předtím. Přízvisko „větší a širší“ samozřejmě berte s rezervou – výrobci automobilů nestanovují limity pro nic za nic.

V čem tedy konkrétně elektrony prospějí vašemu autu po stránce jízdních vlastností? Na širokých a velkých kolech bude lépe držet stopu a pojede svižněji. Zároveň se můžete těšit na citlivější reakce na pohyby volantu a možná i na o něco nižší spotřebu.

Chcete se seznámit, ale nejde vám to?

Ruku na srdce, ženám se auta líbí a rády se dají do řeči s někým, kdo vedle nich zastaví na parkovišti. Pokud se marně snažíte navázat kontakt s opačným pohlavím, berte pořízení stylových alu kol jako velkou příležitost. Možná vám to připadá mírně přitažené za vlasy, ale skutečně to funguje. V případě nablýskaných pochromovaných disků rozhodně!

 

Elektrony zvýší zájem i prodejní cenu auta

Máte v plánu, že auto v brzké době prodáte? I to je důvod, proč si pořídit hliníkové disky. Přitáhnete tím pozornost potenciálních kupců a urychlíte prodej. Spousta lidí se rozhoduje podle toho, zda se jim automobil líbí a díky elektronům vypadá dobře i dvacet let stará ojetina. Přítomnost alu kol zároveň zvyšuje prodejní cenu vozidla.

 

Můžete na nich jezdit celoročně

Jste líní a nechce se vám liťáky na zimu měnit za plechové disky? Nemějte obavy, nic takového vás nečeká. Bez problémů na nich můžete jezdit celoročně a jízdu si budete pochvalovat! Ačkoliv se zimní měsíce nesou ve znamení sněhu, mrazu, břečky a posypů, díky vhodně zvoleným elektronům budete mít o starost méně. Důvod? Zapomenete-li oklepat sníh z blatníků a plechových disků, poznáte to na jízdních vlastnostech vozu. Když si však pořídíte alu kola jednoduššího tvaru (např. Pětipaprskové), pravděpodobně se na nich sníh nebude hromadit. Oproti plechovým diskům jsou navíc odolnější a pevnější. A lépe drží stopu, což má pozitivní vliv na bezpečnost jízdy.

Resumé (proč udělat plecháčům pá, pá)

Shrňme si to. Proč jsou alu kola mnohem lepší než plechové disky? Protože

  • jsou vizuálně atraktivní,
  • mohou zlepšit jízdní vlastnosti automobilu,
  • zvyšují zájem o vozidlo v případě prodeje,
  • se v zimě snadno udržují.

Potřebujete snad další důvody, proč rozbít prasátko a udělat si radost?

Nakupujte u odborníků a pozor na certifikace

Bez ohledu na to, zda máte Škodu, Ford, BMW, Audi, VW nebo jinou značku, se po alu kolech poohlédněte u prodejce, který vám garantuje špičkovou kvalitu. My jsme se porozhlédli u zavedeného prodejce www.alukola-obchod.cz (provozuje firma Racing Line CZ s.r.o.), který nabízí nejlevnější a zároveň vysoce kvalitní zboží. V nabídce najdete neuvěřitelné množství elektronů všech možných designů a velikostí a dostanete k nim zdarma kompletní montážní příslušenství. V e-shopu nechybí kompletní příslušenství či TPMS. Na své si přijdou také zájemci o nové pneumatiky.

Preferujete-li klasický nákup, můžete si hliníkové disky vybrat osobně na prodejně s více než 8 000 koly. Všechny výrobky jsou v souladu s mezinárodními normami (SFI, JWL, TÜV, KBA atd.) a vyrábí se v kontrolovaném režimu ISO/TS 16 949. Do prodeje se dostávají až po zkouškách v akreditované zkušebně.

Firma Racing Line CZ je jakožto dovozce a prodejce certifikovaných a schválených hliníkových disků zapsána na Ministerstvu dopravy ČR. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám s výběrem ochotně pomůže a doporučí vhodný typ na míru vašemu vozu.

Stále vám není cokoliv jasné? Odpovědi na nejčastější otázky najdete v poradně přímo na webu. Ať se vám s novými elektrony dobře jezdí!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.