Jak funguje pojištění vozidel u firemních flotil?

Flotila je slovo, které se do našeho slovníku dostalo původně ze španělštiny, kde znamenalo menší část loďstva. V dnešní době zpravidla – pokud odhlédneme od jeho námořního původu – označuje skupinu dopravních prostředků, které mají něco společného, třeba že patří jedné společnosti či dopravci. A celou flotilu takových „silničních korábů“ lze také snadno společně a najednou pojistit. Jak takové pojištění flotily vozidel funguje?

Pojištění firemních flotil

Firemní flotily tvořily vždy nedílnou součást motoristického světa. Některé se skládají z pár aut, jiné ale mohou čítat až stovky vozů různých modelů, od osobních, přes užitkové, až po nákladní. Všechny ale potřebují dobré pojištění, neboť ani sebelepší řidiči se (třeba i jen drobným) karambolům občas nevyhnou.

A i když každé vozidlo potřebuje své vlastní pojištění, vycházejí pojišťovny majitelům větších vozových parků vstříc a nabízejí jim možnost pojistit všechna auta souhrnně za výhodných podmínek. Pojištění flotil přitom mohou využít jak firmy (tedy právnické osoby), tak soukromníci (fyzické osoby).

V rámci flotilového pojištění vozidel lze dosáhnout na výhodnější sazbu pojistného, ale zákazníci mohou též využít široké nabídky asistenčních služeb a individuálního rozsahu pojištění u jednotlivých vozů, což může představovat velkou výhodu zejména v situaci, kdy jejich vozový park tvoří vozidla různých typů.

Parametry flotilového pojištění vozidel

Každý firemní vozový park má svá specifika, ať už se týkají velikosti flotily, skladby vozidel či jejich využití. Každou flotilu je proto ideální pojistit individuálně, na základě konkrétních požadavků zákazníků. Jedno však mají všechny takto sjednané souhrnné pojistné smlouvy společné: větší identifikace klienta a znalost jeho kompletního autoparku ve flotilovém pojištění umožňují individuální přístup k tvorbě ceny pojistného a zajištění vhodných doplňkových pojištění na míru.

Základní dvojici pojištění – tedy povinné ručení a havarijní pojištění – tak lze doplnit o další doplňková pojištění, která se podnikajícím subjektům mohou hodit. Třeba pojištění věcí během silniční dopravy, které ochrání na pracovních cestách převážené náklady (jako pracovní nástroje, zásoby či materiál).

Přijít vhod ale může i výhodněji sjednané úrazové pojištění pro flotily, které poskytne pojistnou ochranu celé posádce vozu. Samozřejmostí je také nabídka asistenčních služeb či zapůjčení náhradních vozů v případě nehody. Veškerou komunikaci s pojišťovnou pak lze vést on-line, což správu firemních vozových parků výrazně usnadňuje.

Pokud firma spravuje větší množství vozidel, nabízejí pojišťovny – jako například pojišťovna Kooperativa – navíc personalizovaný přístup a osobní asistenci vyškoleného specialisty, který se vaší firemní flotile věnuje po celou dobu trvání sjednané pojistné smlouvy. Jakékoli změny či dílčí požadavky je tak možné řešit obratem a přesně dle potřeb klienta. Pojišťovny v takových případech také umějí přizpůsobit vyúčtování a administraci firemním požadavkům, včetně umožnění jedné platby za celý vozový park (rozložitelné do področních splátek), s čímž souvisí spojené jednotné výročí všech vozidel.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.