Jak jsem vybíral pojištění auta. Online, z pohodlí domova

„Proč se přeplácíš na povinném ručení, když si můžeš sjednat mnohem levnější variantu?“ S podobnými otázkami jsem se setkával pravidelně – švagr pracuje pro pojišťovnu a neušlo mu, že jsem za svou celou desetiletou řidičskou kariéru nezměnil pojistitele. Co na to říct? Snad jen, že za můj přístup mohla lenost. Navíc jsem netušil, že můžu ušetřit i více než polovinu. Ke změně názoru mě přimělo pořízení nového auta. Bývala pojišťovna chtěla za pojištění pětilitrového osmiválce „majlant“.

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou přidám tip na web, který mi ušetřil čas a zbavil mě starostí. Ačkoliv mi švagr udělal slušnou nabídku, tušil jsem, že na mě jinde čeká ještě lepší. A taky že ano. Po chvilce „googlování“ jsem našel přehlednou kalkulačku a pustil se do porovnávání všech smysluplných produktů.

Pátrací akce trvala zhruba patnáct minut. Poté jsem měl jasno. Úspora ve výši několika tisíc korun, a navrch mnohem výhodnější podmínky pojistného krytí byly dostatečnými argumenty. Následovalo vyplnění formuláře a několik dalších nenáročných kroků. Do mailové schránky obratem putovala zelená karta (další přišla za pár dní poštou). A dál? Dál nic, přesně takto jednoduchá změna pojištění byla.

Neváhal jsem ani s havarijním pojištěním

Když máte nové auto, dostaví se pochyby. Co když ho někde odřu, nebo mi ho nedej bože ukradnou… Po přečtení rozsahu krytí havarijního pojištění v tomto článku jsem s uzavřením „havarijka“ neváhal ani minutu.

Kalkulačka se hodí i cestovatelům

Porovnávat se zkrátka vyplácí, a to nejen v případě pojištění auta. Předpokládám, že vás – stejně jako mě – čeká letní dovolená. Přečtěte si článek o cestovním pojištění a rozšiřte si obzory. Věděli jste na příklad to, že se jednotlivé produkty výrazně liší kvalitou asistenčních služeb? Dejte na mě a sjednejte si to nejlepší. Na cestách se vám může hodit!

A abych nezapomněl, nezávaznou, bezplatnou a objektivní kalkulaci pojištění najdete na https://kalkulackapojisteni.com/.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.