Pro koho je vhodné havarijní pojištění a jak na něm ušetřit?

Pohráváte si s myšlenkou na havarijní pojištění? Takzvané „kasko“, jak produkt pojišťovny často označují, je na rozdíl od povinného ručení zcela dobrovolný. Většina motoristů považuje havarijko za zbytečné, ale odborníci zastávají zcela opačný názor – navzdory tomu, že nejde o povinnou a ani levnou záležitost, měl by sjednání pojistky zvážit každý. V následujících řádcích vám prozradíme, pro koho je havarijní pojištění vhodné a jak vyhledat tu nejlepší nabídku.

Havarijní pojištění využívá přibližně třetina motoristů, což ovšem nedokládá, že by Češi k produktu měli veskrze kladný vztah. Do statistik se promítá skutečnost, že kasko povinně hradí každý, kdo využívá financování formou leasingu.

Kasko se může vyplatt i majiteli staršího vozu

Vraťme se však k tomu, pro koho je produkt primárně určen. Zřejmě vás nepřekvapí, že po havarijním pojištění sahají majitelé nových vozidel, ale není jediný důvod, proč by ho neměli využívat také majitelé starších aut. Pojišťovny jim jdou na ruku a mají v nabídce speciální upravené varianty pojistek, které jsou určeny především pro negarážované automobily. V praxi je samozřejmě důležité hledět na cenu vozidla, parametry řidiče a pravděpodobnost jakékoliv škody.

Co má vliv na cenu havarijního pojištění?

Cenu pojistného ovlivňuje několik hlavních faktorů – pojistná rizika, výše spoluúčasti a samozřejmě i druh, cena, stáří, značka a způsob využití vozidla. Vzhledem k obrovské konkurenci panují vysoké rozdíly mezi cenami jinak podobných balíčků konkurenčních pojišťoven. Chcete-li na havarijním pojištění ušetřit, pomůže vám online kalkulace havarijního pojištění.

Havarijní pojištění kalkulace je nezávazná a nezabere vám více než několik minut času. Po vyplnění údajů o vás a vašem vozidle získáte podrobný výsledek odpovídající vámi zadaným parametrům. Rozhodnete-li se pojištění uzavřít přes internet, ušetříte nejen peníze, ale také spoustu času. Zelenou kartu dostanete e-mailem a následně i originál poštou.

Foto: pixabay.com

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.