Situace, kdy se pronájem dodávky opravdu vyplatí

Každý někdy zažil situaci, která vyžaduje prostornější vozidlo – pokud možno dodávku. Jinak ani převoz objemnějšího nákladu řešit nelze. A protože ne vždy je na blízku známý, který disponuje užitkovým vozem, jedinou možností je návštěva nejbližší půjčovny. Pokud jste se krátkodobého pronájmu dodávky doposud vyhýbali, přesvědčíme vás, že se z mnoha důvodů vyplatí. V následujících řádcích vám jednotlivé případy demonstrujeme na praktických příkladech.

K typickým momentům, kdy se vyplatí zvážit zapůjčení dodávky, je stěhování. Jistě, můžete se obrátit na stěhováky, kteří se o vše postarají za vás, ale to může být ve výsledku poměrně nepříjemné. Za stěhovací služby zaplatíte spoustu peněz a nebudete mít jistotu, že stěhováci naloží s nákladem tak, aby se nepoškodil. Pronajmete-li si dodávku, budete muset vynaložit úsilí (náklad se bohužel sám nepřestěhuje :-)), ale na druhou stranu si budete moct korigovat průběh stěhování podle sebe. V klidu a bez stresu…

Půjčovna dodávek se vyplatí navštívit také v případě převozu nového nábytku z prodejny. Někteří prodejci nabízí převoz zdarma, ale není to pravidlem. Naštěstí stačí kontaktovat půjčovnu.

Zapůjčení užitkového vozu oceníte i v případě nákupu stavebního materiálu. Není tajemstvím, že se ceny materiálu ve stavebninách výrazně liší. Jenomže nízká cena bývá kompenzována dražší dopravou – vy svůj rozpočet zachráníte tak, že si na den pronajmete dodávkový vůz a zajedete si pro nejlevnější materiál po vlastní ose.

Na závěr jsme si nechali situace, kdy sice nestěhujete rozměrná břemena, ale potřebujete převézt tolik věcí, že by bylo zapotřebí hned několik osobních aut. A to je pádný důvod upalovat do půjčovny dodávek a vypůjčit si praktického pomocníka – ušetříte spoustu času, který by zabral převoz osobními auty. Ve finále pak pravděpodobně i podstatnou část nákladů za pohonné hmoty…

Článek jsme připravili ve spolupráci s renomovanou půjčovnou dodávek Europůjčovna, která disponuje širokým vozovým parkem a nabízí pronájem vozidel za skvělé ceny. Staršího „Transita“ můžete zapřáhnout do práce již za 59 Kč / hodinu. Další informace najdete na europujcovna.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.