Jaké jsou naše zkušenosti s AAA Auto?

Rozhodli jste se pro obměnu vozového parku a jako první vás čeká prodej stávajícího vozu? Pak máte hned několik možností – podat si inzerát a trpělivě čekat, než se ozve zájemce, nebo se vydat do některého z autobazarů a pokusit se vůz zpeněžit ihned. Pokud na prodej spěcháte, budete muset zvolit variantu autobazaru. Naši redakci zajímalo, jak to chodí v AAA Auto – největší české síti autobazarů. Prodávali jsme pět let starý rodinný vůz, který měl najeto lehce pod 100 tis. km. Jak transakce dopadla?

AAA Auto jsme si nevybrali náhodou. „Tahákem“ byly peníze ihned, pěkně bez čekání. A samozřejmě i to, že nás zajímaly praktiky prodejců firmy, kterou si v souvislosti s autobazary vybaví snad každý. „Áčka“ jsou zkrátka pojem.

Co se týče prodávaného vozu, stav plně odpovídal roku výroby, způsobu používání a najetým kilometrům – byl téměř stoprocentní. Po příjezdu do autobazaru jsme cca 20 minut čekali, protože jsme nebyli zdaleka jediní zájemci o prodej. Bylo vidět, že zaměstnanci mající na starost výkup vozidel nezahálí.

Zanedlouho jsme se však dostali na řadu a poté už vše jelo jako na drátkách. Ujal se nás mladší, ale sympatický pán a po absolvování krátkého pohovoru provedl zkušební jízdu. Během několika málo minut otestoval stav vozu, pořídil fotografie a odebral se za vedením, aby zjistil, zda nám vedení vyhoví ohledně námi požadované ceny.

Výkupní cenu jsme schválně nastavili o něco větší, aby zůstal prostor ke smlouvání. Zaměstnanec výkupu, dle očekávání, přišel s nižší nabídkou. Nakonec jsme se dohodli na ceně, která vyhovovala oběma stranám – a to naprosto slušně, bez zbytečného nátlaku ze strany kupujícího.

Abychom to shrnuli, následující administrativa (a předání hotovosti) proběhla poměrně rychle a jde vidět, že v AAA Auto mají proces výkupu takříkajíc v malíku. Od výkupní ceny byl odečten poplatek za výkup vozu a několik dalších úkonů, ale o tom jsme věděli – veškeré informace a přesné ceny byly k mání v čekárně. Zároveň nám byl nabídnut odvoz, ale ten jsme nepotřebovali.

Je logické, že v případě prodeje přes inzerát dostanete za svůj vůz více peněz – autobazary však musí z něčeho financovat provoz a navíc nejde o charitu. V Áčkách nám dokázali, že to jde solidně a bez zbytečných průtahů. Máte-li s prodejem vozu jiné zkušenosti, podělte se o ně v rámci diskuze.

You may also like...