Hurá na hory v autě z půjčovny. Který vůz od Easyrent jsem zvolil a proč?

Zima klepe na dveře a jakožto milovník všech sportů, které lze na sněhu provozovat, se nemůžu dočkat, až opět vyrazím do Alp. Jenomže letos bude cesta probíhat jinak než v minulých letech. Rozhodli jsme se dostat až do cíle v poklidu a v bezpečí. Kam tím mířím? Ačkoliv si na svůj osobák nemůžu stěžovat, s horskými stezkami a lehčím terénem obecně si rozhodně netyká. Proto volím auto z půjčovny – a podělím se s vámi o pár praktických tipů.

Auto z půjčovny znamená navýšení celkových nákladů na dovolenou a je přirozené, že se většina lidí snaží ušetřit. Jenomže v případě cesty na hory nejsou nejlevnější vozidla ideální volbou. Podle čeho se rozhoduji já? Prim hraje náhon na všechny čtyři, vyšší podvozek a dostatečně silný agregát, který mě nenechá ve štychu.

Moje kroky vedly na easyrent.cz, protože mám s danou autopůjčovnou dobré zkušenosti. Ale o tom někdy příště… Momentálně jsou pro mě podstatné vozy, které mě spolehlivě dopraví až na Mount Everest (pro rejpaly – berte s nadsázkou).

Dlouho jsem se nemohl rozhodnout mezi těmito vozy:

Škoda Karoq – menší sourozenec Kodiaqa má náhon na všechny 4 kola, úsporný „dvoulitr“, komfortní automat a velmi solidní jízdní vlastnosti. A v Easyrent ho navíc nabízí s velmi slušnou výbavou.

Mini Clubman – přiznávám, Clubmana si přála především moje žena, ale zpočátku jsem se nebránil. Mnohem praktičtější verze klasického mini slibuje pořádnou porci zábavy. Je výkonný (dvoulitr s twin turbem je prý úžasný!), má pohon všech kol, není v něm těsno…

Audi Q7 S-Line – kdo by se nechtěl povozit v luxusním SUV s výkonem 200 kW a senzační výbavou? Dokonalý interiér (kůže + alcantara), špičkový vzduchový podvozek…

Land Rover Discovery HSE – a pokukoval jsem také po stylovém Land Roveru Discovery s panoramatickou střechou. Hlavním důvodem byla možnost přepravy až sedmi osob (původně s námi měli jet přátelé, ale nakonec se rozhodli pro vlastní vůz).

Mercedes Vito Minibus – jakkoliv se vám minibus mezi výše uvedenými modely jeví jako pěst na oko, je to moje srdeční záležitost. Kdysi jsem jednoho měl, ale podstatně starší model s mnohem horší výbavou…

Tak v čem nakonec vyrazíme do Alp?

Překvapivě ani v jednom z výše uvedených modelů 🙂 Na hory vyrážíme v kompaktním SUV Opel Mokka X. A proč? Protože vyhrála zvědavost. Na daný model jsem slyšel samé chvalozpěvy. Kromě toho, že dobře vypadá, prý velmi dobře jezdí. Navíc mě dostala nejnižší cena, což v kombinaci s 0% spoluúčastí, komplexními asistenčními službami a dálniční známkou slibuje pohodovou dovolenou.

Abych nezapomněl – Easyrent jsem si oblíbil také proto, že ve smlouvě umožňuje více řidičů bez příplatků.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.