Kupujete ojetý karavan? Víme, na co si dát pozor!

Caravaning se v posledních letech rozmáhá a největšímu zájmu se těší ojeté obytné přívěsy. Pořizovací cena zbrusu nového karavanu je pro většinu zájemců příliš vysoká a amatérskou stavbu příliš limitují předpisy. A zatímco v minulosti byl jedinou šancí jak získat starší karavan za slušnou cenu nákup v zahraničí, dnes stačí navštívit specializovaný bazar karavanů. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát při výběru ojetiny pozor.

Ojeté karavany najdete v každém větším autobazaru, ale jak bylo zmíněno v úvodu – není od věci, poohlédnout se u specializovaného prodejce, který specifickému sortimentu rozumí a má v nabídce atraktivní kousky.

Dejte si pozor na příliš staré karavany – v matracích je plno roztočů, některé části vozidla vesele hnijí a k tomu přičtěte spoustu dalších neduhů, které na první pohled nepoznáte. Výjimkou nejsou přívěsy s nehomologovanou brzdou. Ty poslouží maximálně jako okrasa na zahradu… Všechny starší kousky samozřejmě nelze házet do jednoho pytle. Najdou se bazaristé, kteří prodávají karavany v perfektním stavu, a to bez ohledu na rok výroby. Buďte však opatrní, protože prvotní úspora může zmizet jako pára nad hrncem a nakonec budete muset investovat nemalou částku do oprav.

Je-li to ve vašich finančních možnostech, preferujte přívěsy, které nejsou starší deseti let. Starší kousky důkladně zkontrolujte!

Skvělou koupí jsou renomované značky. Nejlepší karavany pochází z Německa a Velké Británie.

Brzda musí být homologovaná v ČR a vybavená couvací automatikou, jinak karavan nepřihlásíte k provozu. Další podmínkou pro uvedení do provozu je revize elektřiny a plynu.

Chcete-li mít jistotu, že budete s ojetým karavanem spokojení, vyberte si z nabídky společnosti BURIMEX s.r.o. Bazar karavanů nabízí pouze kvalitní německé a anglické karavany s kompletní zárukou na šest měsíců. Prodejce zajišťuje také financování a provozuje internetový obchod s veškerými doplňky. Více se dozvíte na karavany.burimex.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.