Asistenční služby pomohou při poruše i nehodě nejen u nás, ale i v zahraničí

Blíží se doba letních prázdnin, což obvykle znamená i cestu vozem do zahraničí řady rodin i jednotlivců. Nikdy nevíme, co se nám může při cestě do zahraničí stát a tak je dobré si zvolit k povinnému ručení i vhodné asistenční služby, které nám pomohou při potížích. Samozřejmě je vhodné nehodám a poruchám předcházet. Důležité je mít vůz v dobrém technickém stavu, také nesmíme zapomínat na rezervu, vybavení včetně lékárničky a samozřejmě na zelenou kartu.

Cesta do zahraničí nemusí vždy probíhat hladce. Myslete na to včas

Nikdy nevíme, co se může cestou do zahraničí stát a tak je potřeba se pojistit předem. Pro své zahraniční cesty si u své pojišťovny můžete objednat klasické i nadstandardní balíčky asistenčních služeb. Tyto balíčky často zahrnují:

  • odtah vozidla
  • asistenční servis na místě nehody či poruchy
  • dopravu vozidla do servisu
  • ubytování v hotelu 2 – 5 nocí
  • služby náhradního řidiče
  • zapůjčení náhradního vozu
  • asistent na telefonu v češtině
  • odvoz domů ze zahraničí v případě, že je vůz nepojízdný
  • zabouchnutí klíčů

Podle čeho si asistenční služby vybírat?

Při výběru asistenčních služeb, které jsou zahrnuty ve vaší pojistce, se zaměřte na to v jakém rozsahu daná pojišťovna vybrané služby poskytuje, kam vozy odtahuje, na jak dlouho vám je poskytnut náhradní vůz, za jakých podmínek vám služby neposkytne a také v jakých zemích je možné tyto služby nárokovat. U většiny pojišťoven jsou balíčky asistenčních služeb poskytnuty bezplatně i k základním variantám povinného ručení.

Vyrážíte-li do zahraničí vlastním vozem, nezapomeňte si vzít sebou doklad o sjednaných asistenčních službách, který je podepsaný. Rovněž potřebujete zelenou kartu a číslo na asistenční službu pro případ, že by se skutečně něco stalo.

Měli jste v zahraničí nehodu nebo poruchu? Zachovejte klid!

Pokud se stanete účastníkem nehody v zahraničí nebo se vám porouchá vozidlo, rozhodně není čas na paniku. Vytočte číslo asistenční služby, která se postará o následující kroky. V případě, že nemůžete volat, nechte se odtáhnout na nejbližší parkoviště, případně na benzinovou pumpu a teprve odtud si asistenční služby zavolejte. Pomůže vám to ušetřit zbytečné náklady. Případné škody si nezapomeňte zdokumentovat a také si zjistěte potřebné údaje o viníkovi nehody, včetně toho u které pojišťovny má uzavřeno pojištění.

Kvalitu asistenčních služeb rozhodně nepodceňujte ani když vyrážíte do zahraničí jen jednou či dvakrát ročně. Lepší asistenční službu oceníte v zahraničí i na cestách po tuzemských silnicích. Nemůžete vědět dopředu co se může stát a s asistenčními službami zvládnete případné komplikace bez nervů a bez dalších problémů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.