Pojištění auta je pro bezpečné a klidné cestování nezbytné

Když přichází na řeč na pojištění auta, mnoho z nás se cítí zmateně a přehlceno informacemi. Avšak pojistit své vozidlo je základem pro každého řidiče a má klíčový význam pro naši bezpečnost na silnicích. V tomto článku si připomeneme důležité informace ohledně povinného ručení a několik tipů, jak zajistit, aby naše pojistné limity byly správně nastavené. A přidáme tip na pojištění, které si lze sjednat na pobočce Allianz Ostrava.

Povinné ručení: Zákonná povinnost pro každé vozidlo

Začněme tím nejdůležitějším: povinným ručením. Každé vozidlo na silnicích musí mít tuto formu pojištění, ať už jde o auto, motocykl nebo jiné silniční vozidlo. Povinné ručení musí být sjednáno ještě před tím, než vyrazíte na první cestu s novým vozem z autosalonu nebo autobazaru. Důležité je také fakt, že tato povinnost neplatí pouze pro vozidla, jež jsou odhlášena z provozu. Veteráni nebo jiná zajímavá vozidla, která jsou schovávána v garáži jako investice, nesmí bez platného povinného ručenívyjet na silnice.

Jak na to: Jak sjednat povinné ručení?

Sjednání povinného ručení je poměrně snadné. Potřebujete mít po ruce velký technický průkaz vozidla a občanský průkaz. O vyplňování formulářů se nemusíte trápit, na pojišťovně vám vše zařídí. Stačí si sjednat schůzku a o všechno se postará odborný personál.

Nepodceňujte pojistné limity: Zajištění dostatečné ochrany

Nejnižší pojistné limity mohou být v některých případech nedostačující, zejména při vážných nehodách. Škody mohou dosáhnout až desítek milionů korun, a pokud jsou při nehodě zraněny osoby, náklady na léčení, rehabilitaci, pracovní neschopnost a další újmy se mohou rapidně zvýšit. Pokud máte nízké pojistné limity, můžete se ocitnout v situaci, kdy budete muset nést finanční spoluúčast na škodách, které pojištění nepokryje. Mohou to být statisíce nebo dokonce miliony korun.

Vždy je tedy dobré pečlivě zvážit nastavení pojistných limitů a případně si nechat poradit od odborníků. Některé srovnávače pojištění se zaměřují především na nejnižší ceny, což může vést ke sjednání nevhodné pojistky s mnoha výlukami a podmínkami.

Doplňkové připojištění: Zabezpečte se proti neočekávaným událostem

Doplňkové připojištění může být pro mnoho řidičů velmi užitečné. Havarijní pojištění, vhodné i pro ojetá vozidla, může přinést klid a jistotu v případě, že dojde k nečekanému poškození vozidla. Vandalismus, odcizení vozu a poškozené sklo jsou dalšími riziky, proti kterým se můžete připojistit. Důležité je vybrat si pojištění, které vám poskytne komplexní ochranu a vyhovující pojistné limity.

Změna povinného ručení: Co dělat, když chcete změnit pojišťovnu?

Pokud nejste spokojeni se svou stávající pojišťovnou a chcete změnit povinné ručení, máte několik možností. Většinou se pojistné smlouvy vypovídají ke konci pojistného období, a to písemně nejpozději 6 týdnů před jeho koncem. Můžete také ukončit smlouvu do 2 měsíců od podpisu nové smlouvy nebo do 3 měsíců od vzniku pojistné události, při změně pojistného nebo při vyřazení vozidla z evidence. Některé pojišťovny umožňují i dohodou ukončení smlouvy.

Doporučujeme nechat si poradit od odborníků, aby byla změna provedena bez zbytečných komplikací a potíží.

Allianz: Vaše spolehlivá pojišťovna pro auto

Allianz je společností s mnohaletou tradicí, která nabízí širokou škálu pojištění včetně povinného ručení a havarijního pojištění.

Na Allianz pojištění auta lze čerpat výhody z programu Allianz PLUS a získat slevy až 21 %. Allianz se pyšní transparentními smlouvami bez chytáků a háčků, komplexním pokrytím rizik a odborným poradenstvím. Rychlé řešení pojistných událostí a vynikající poměr ceny a kvality jsou zárukou spokojenosti mnoha zákazníků.

Navštivte pobočku Allianz pojišťovna Ostrava, kde vám odborníci ochotně poradí a zkontrolují vaše stávající smlouvy, abyste měli jistotu, že jste optimálně pojištěni.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.