Jak ušetřit na povinném ručení?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinnému ručení se nevyhne žádný provozovatel vozidla, které je provozováno na pozemní komunikaci. Účelem tohoto zákonného pojištění je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým pojištěná osoba zapříčiní škodu provozem vozidla. Až do 1.ledna roku 2000 bylo možné sjednat povinné ručení pouze u České pojišťovny, poté zákon připustil uzavírání pojištění i u dalších pojišťoven. Šlo o významný krok ve prospěch provozovatelů vozidel, kteří dostali možnost volby mezi bohatou nabídkou pojistných produktů – ty se liší cenou, pojistnými podmínkami a dalšími specifickými vlastnostmi.

Přestaňte se přeplácet, vyberte si výhodnější povinné ručení online

Spousta majitelů motorových vozidel stále platí nemalé částky za povinné ručení, které neodpovídá současným standardům. Změnou pojišťovny přitom lze ušetřit nemalou částku, v případě většího vozového parku až desítky tisíc korun ročně. Průměrný provozovatel ušetří stovky až tisíce korun. Díky internetu si lze sjednat nové povinné ručení online přímo na webových stránkách pojišťovny či některého z zprostředkovatelů.

Jak změnit pojišťovnu a vybrat si nejvýhodnější povinné ručení?

Změna pojišťovny je poměrně snadná a časově nenáročná. Pokud jste změnu povinného ručení odkládali kvůli obavám z náročného administrativního procesu, můžete být v klidu. Prakticky každá pojišťovna provede příslušné kroky namísto klienta na základě plné moci.

Zcela zásadní je správný výběr nového pojištění. V tomto ohledu vám ušetří spoustu času povinné ručení srovnání, které má podobu kalkulátoru. Po vyplnění nezbytných údajů získáte přehlednou nabídku všech pojistných produktů a vyberete si ten nejvýhodnější.

Nezapomeňte na to, že by při výběru neměla hrát roli pouze cena. Zaměřte se také na pojistné limity, rozsah asistenčních služeb, bonusy a další vlastnosti produktu. S tím vším vám pomůže zmíněné srovnání povinné ručení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.