Problémy s parkováním hravě vyřeší asistent. Jak vybrat správný systém?

Máte problémy s parkováním? Pokud patříte k řidičům, kteří považují parkování za nutné zlo a děsíte se momentu, kdy to „nevychytáte“, pořiďte si parkovací senzory. Takzvaný parkovací asistent je nedílnou součástí výbavy moderních automobilů vyšší třídy, ale to neznamená, že si praktického pomocníka nemůžete pořídit i do staršího auta nižší třídy. Díky parkovacím senzorům minimalizujete riziko, že špatně odhadnete vzdálenost mezi vašim vozidlem a překážkou!

Typy parkovacích asistentů

Parkovací asistent může mít hned několik podob. Základní a pro většinu řidičů plně dostačující je akustický systém, který se skládá z ultrazvukových senzorů, kontrolní jednotky, LED displeje s akustickou signalizací, kabeláží a frézkou pro vyvrtání otvorů.

Akustický asistent funguje následujícím způsobem. Jakmile se předním nebo zadním nárazníkem přiblížíte k překážce, začne pípat. Čím je vzdálenost mezi vozem a překážkou menší, tím intenzivnější zvuky asistent vydává. Displej zároveň zobrazuje aktuální vzdálenost.

parkovaci-senzory

Na trhu jsou parkovací asistenti se čtyřmi snímači (instalují se do zadního nárazníku) a osmi snímači pro kontrolu vzdálenosti i před vozidlem.

Dalším typem parkovacích systémů je asistent s kamerou. Nabízí 100% vizuální kontrolu za vozidlem – monitor zobrazuje obraz z kamery společně s vodícími pruhy. Oproti akustickému systému je tato varianta podstatně dražší.

parkovaci-asistent

Nenaruší senzory vzhled vozidla?

Parkovací senzory se obvykle dodávají v černé, bílé nebo stříbrné barvě. Naprostá většina senzorů je přelakovatelná a umožňuje tak zachovat originální vzhled vozu. Jedinou podmínkou je tenká vrstva nástřiku, jinak hrozí slití prostoru v mezikruží.

Senzory by měly být umístěny ve výšce uvedené výrobcem a ve správné vertikální/horizontální orientaci.

Kde seženete parkovací asistenty a další skvělé příslušenství pro auto?

Akustické i video asistenty najdete ve specializovaném e-shopu VšeProAuto.eu. Prodejce zároveň nabízí autoalarmy, autorádia, černé skříňky, světla pro denní svícení, reproduktory, zesilovače a spoustu dalších věcí, díky kterým bude vaše auto zase o něco vychytanější.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.