Parkování na zákazu při čištění ulice? Hrozí vám pokuta!

Jaro je v plném proudu, což znamená, že se začínají čistit ulice. Možná jste ve vaší ulici zaznamenali přítomnost cedulek s upozorněním, abyste v určitý den na daném úseku neparkovali. Ale co když na to zapomenete nebo si zákaz parkování vůbec nezaregistrujete? Nevšímavost vás může dostat do pořádné šlamastiky. Následující článek jsme pro vás připravil automobilový magazín Moto & CARs.

Jarní úklid se netýká jen domácností, ale i pozemních komunikací. S tím rozdílem, že ho neprovádí hospodyňky, ale silničáři se svou technikou. Čištění ulic nyní probíhá napříč celou republikou, ale někteří řidiči varování ignorují. Co jim hrozí? Tučné pokuty…

Silničáři dávají majitelům motorových vozidel dostatek času. Úsek označují minimálně týden dopředu, takže se řidiči mohou na nestandardní situaci připravit pěkně v předstihu. Pokud tak neučiní a vozidlo nechají na zákazu stání, může majitel silnice jejich vůz nechat odtáhnout.

cisteni-silnice-praha

Dojde-li k odtažení vozidla, musí majitel komunikace automobil vrátit na původní místo. Nová vyhláška platná od začátku letošního roku navíc upřesňuje, že pokud se automobil nepodaří vrátit na původní místo, musí být vráceno na jiné vhodné místo. Ideálně na parkovací stání, které je z původního místa dobře vidět.

V praxi se může stát, že odtahová služba nebude moct vrátit vozidlo na původní místo, protože se mezitím ulice naplní. V takovém případě musí vlastník silnice oznámit majiteli vozidla místo, kde auto najde a za jakých podmínek si ho může vyzvednout. Ve většině případů automobily končí na záchytných parkovištích a neukáznění řidiči platí pouze za odtah, ale nikoli za parkovné. Částku si určuje město a většinou se pohybuje od tisíci korun výše.

Pokutě se lze vyhnout pouze za předpokladu, že se vám podaří prokázat závažné důvody, kvůli kterých jste auto nemohli včas přeparkovat.

Tip: Přečtěte si další praktické rady v magazínu MOTO & CARs!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.